Kata Markić – Kajica iz viračkog zaseoka Markići proslavila je u subotu svoj 100. rođendan. Veliki jubilej obilježila je u krugu obitelji, prijatelja i brojnih uzvanika u posuškom restoranu Astoria.
Živahnu i nasmijanu slavljenicu uz pjesmu i čestitke u restoran su uveli njezini sinovi Ante, Bože, Jerko, Mirko, Petar – Peša i Ljubo te kći Cecilija – Cela. Na proslavu su pristigli i brojni članovi obitelji iz raznih krajeva Hrvatske i Njemačke kako bi zajedno obilježili ovaj rijedak i poseban jubilej.
Molitvu i blagoslov predvodio je don Vinko Nenadić, župnik župe Svetog Jure u Viru.
“Kati želim dobro zdravlje i još rođendana, a svima ostalima ugodan dan i lijepo druženje”, poručio je don Nenadić tijekom blagoslova.
Uz obitelj i prijatelje, rođendanskom slavlju nazočili su i predstavnici Crvenog križa općine Posušje predvođeni predsjednikom Brankom Lekom, prenosi Posusje.net

