Lager postavio rekord među privatnim tvrtkama u Posušju: Darovano 37 doza krvi

image 42

U četvrtak, 28. svibnja 2026. godine, u Posušju je održana akcija dobrovoljnog darivanja krvi za djelatnike tvrtke Lager Grupa , na kojoj je prikupljeno 37 doza krvi, dok je pregledano 40 darivatelja.

Prema evidenciji Crvenoga križa Posušje, riječ je o rekordnom broju prikupljenih doza krvi u jednoj privatnoj tvrtki na području Posušja otkako se organiziraju akcije dobrovoljnog darivanja krvi. Podsjećamo, bila je ovo druga organizirana akcija u Lageru, a na prvoj akciji, koja je održana prije godinu dana, prikupljeno je 17 doza krvi.

Akciju su organizirali Crveni križ Posušje u suradnji s Transfuzijskim centrom Sveučilišne kliničke bolnice Mostar. Bila je ovo šesta akcija dobrovoljnog darivanja krvi u 2026. godini na području Posušja te 21. ovogodišnja akcija na području Županije Zapadnohercegovačke.

Zahvaljujemo svim darivateljima na iskazanoj humanosti i spremnosti pomoći drugima, kao i tvrtki Lager na suradnji i potpori u organizaciji ove akcije, poručili su iz Crvenog križa.

Sljedeća akcija dobrovoljnog darivanja krvi na području Županije Zapadnohercegovačke bit će održana u utorak, 2. lipnja 2026. godine, od 10:00 do 12:00 sati za djelatnike tvrtke Planet u Posušju.

Cjelokupan raspored akcija dobrovoljnog darivanja krvi u lipnju na području Županije Zapadnohercegovačke bit će objavljen u petak na službenoj mrežnoj stranici Crvenoga križa ŽZH (www.ck-zzh.org), kao i na službenim Facebook i Instagram stranicama Crvenoga križa Županije Zapadnohercegovačke.

Komentiraj!

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu od spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.