[FOTO] KK Posušje izgubilo od Borca

Košarkaši Borca slavili su u Posušju u šestom kolu košarkaškog prvenstva BiH 89:73. Ono bitno za pobjedu Borca zbilo se već u prvoj četvrtini koju su gosti dobili s 31:17. Utakmicu su otvorili vodstvom 7:0, ubrzo se ta prednost povećala i na 17:7, a na prvi se predah otišlo s 31:17.

Počeli su kasnije domaći nešto bolje igrati pa su Posušani pod vodstvom Danijela Reze drugu četvrtinu dobili s 22:21, a preostale dvije tijesno izgubili (18:17 i 19:17).

Najučinkovitiji u redovima Posušja bio je Alan Wiggins s 22 poena i 10 skokova, Ben College dodao je 19 koševa, Ivan Zlomislić postigao je devet poena kojima je dodao i pet skokova, Ante Ramljak zabio je osam, a Josip Ramljak 5 poena, dok je Mate Mandić uz četiri koša imao i šest skokova te sedam asistencija.

Najbolji u redovima Borca bili su Lakić i Langović s 14 koševa, dok su Rebec, Simić i Tanasković postigli po 13.

Borac je uz Široki Brijeg, sa stopostotnim učinkom, vodeća momčad prvenstva, a Posušje je s jednom pobjedom na pretposljednjem 11. mjestu. Svoju drugu pobjedu ove sezone Posušje će tražiti u Tuzli sljedeći vikend kod Slobode, koja je n adevetoj poziciji. Prvih sedam momčadi sudjelovat će u doigravanju za prvaka BiH u čemu će im se pridružiti i Igokea, koja igra ABA ligu.

Ovu utakmicu kao gledatelji pratili su Ivo Ćavar koji se oporavlja od ozljede te američki playmaker Michael Carter, koji se već priključio momčadi na treninzima, ali još uvijek iz SAD-a nisu stigli svi papiri potrebni za njegovu registraciju.

Nastupajući u američkoj sveučilišnoj NCAA ligi ovaj Carter je prošlu sezonu imao prosjek od 14.6 koševa, 3.6 skokova i 2.3 asistencija po utakmici i s tim prosjekom bio je najbolji strijelac svoje momčadi Long Beach State 49ers i drugi asistent u sezoni 2020/2021.