[FOTO] Minimalan poraz Posušja na Mokrom docu

Unatoč velikom trudu, borbenosti i podršci s tribina posuški nogometaši poraženi su od Sarajeva u 15. kolu Premijer lige BiH s 1:0.

Nadglasali su brojni navijači Posušja sarajevske Horde zla u današnjoj utakmici, a posebno je uzavrelo bilo nakon pola sata igre kada je Ivor Krešić dobio crveni karton, jer je sudac Ermin Sivac svirao njegov prekršaj nad Dalom Varešanovićem koji je išao prema Kukiću. Slobodan udarac sa 17 metara izveo je Hamza Čataković i dobro gađao Kukićev donji lijevi kut, ali je Kukić još bolje reagirao. Obranio njegov udarac, a onda uz pomoć obrane i udarac Avramovskog koji je natrčao na odbijenu loptu. Do tada je Sarajevo imalo samo jednu priliku preko Varešanovića, dok je Posušje konstantno napadalo i prijetilo, najčešće preko Gabrijela Bobana i Tonija Jovića.

Nakon crvenog trener domaćih Goran Granić morao je reagirati pa je izveo Zvonimira Vukoju, a uveo Nikšu Šilića. Dominiralo je Posušje i do odlaska na odmor, ali mrežu nisu uspjeli zatresti, ali su je zatresli preko Čatakovića već u četvrtoj minuti nastavka kad je uzeo loptu domaćoj obrani, sam izišao pred Kukića i zatresao mrežu za vodstvo Sarajeva.

Iako je Sarajevo imalo i igračku i rezultatsku prednost, Posušje se nije predavalo. Igrali su, stvarali prilike, šutirali iz daljine, dok su gosti, uglavnom preko Čatakovića, nekolilo puta zaprijetili iz kontri i polukontri. Iako s igračem manje, domaći su se dobro držali i nisu odustajali od svoje napadačke igre.

Priliku za izjednačenje, nakon Hanuljka, Milanovića, Bobana… imao je i Luka Begić nakon ubacivanja Milanovića, ali je njegov udarac glavom u 71. minuti otišao pored gola. Nakon toga na drugoj strani sve je mogao riješiti Ivan Ikić koji je neometan pogodio mrežu domaćih, ali s vanjske strane.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a iako su poraženi posuški nogometaši pljeskom svojih navijača ispraćeni su s travnjaka.