[FOTO] Široki opet slavio protiv Posušja

Košarkaši Posušja poraženi su večeras 74:53 u svojoj dvorani od Širokog u utakmici 12. kola prvenstva BiH. Sukladno dogovoru dva kluba ova utakmica igrala se i kao polufinale Kupa Herceg-Bosne, gdje je ždrijeb spojio ove dvije momčadi pa su širokobriješki košarkaši iznborili i finale tog kupa.

Lošije su košarkaši Posušja otvorili utakmicu i prvi četvrtinu izgubili s 25:13. Izabranici Danijela Reze pokazali su ipak kako mogu igrati protiv vodeće momčadi prvenstva BiH i bolje su zaigrali u drugoj četvrtini. Tu dionicu igre dobili su s 18:10 zahvaljujući čvršćoj igri u obrani, a da ja bilo malo više koncentracije u napadu, uz probuđenu publiku koja im je davala podršku prednost su mogli i još smanjiti, možda čak i povesti, ali na odmor se otišlo a prednosti gostiju 35:31.

Nakon odmora Žuti su nastavili dobro igrati u obrani, ali za napad se to ne može reći. Za prvih sedam minuta treće červrtine zabili su šest koševa, a do kraja četvrtine tek deset pa je nakon ove dionice na semaforu stajalo 41:52 za goste iz Širokog, koji su do kraja utakmice zadržali i konstantno povećavali svoje vodstvo pa domaći košarkaši na krilima odličnih i bučnih navijača nisu uspjeli doći do preokreta i iznenađenja u večerašnjoj utakmici.

Najučinkovitiji u redovima Posušja bio je Ivan Zlomislić s12 koševa, šest skokova o dvije asistencije. Mate Mandić postigao je deset koševa, kojima je dodao tri skoka i jednu asistenciju, Ante Leko je postigao šewt koševa uz šest skokova i tri asistencije. Šest koševa zabio je i Mirko Đerek, a imao je još tri skoka i jednu asistenciju. Ben College postigao je devet koševa, tri skoka i dvije asistencije, Ante Ramljak zabio je četiri koša uz jednu asistenciju, a Dominik Jukić imao je učinak od tri koša, tri skoka i jedne asistencije, Ante Kovač tri skoka i jednu asistenciju.

S 15 koševa goste je predvodio Emmanuel Little, Mile Čović postigao ih je 14, a Ive Ivanov devet…