Velika pobjeda Posušja u Doboju

U Doboju je odigrana utakmica 16. kola Premijer lige BiH između domaće ekipe Sloge i Posušja, a završeno je rezultatom 0:1. Pogodak odluke postigao je Gabrijel Bogan u 86. minuti.

Slogi, a naročito Posušju, svaki bod je vrijedan u borbi za opstanak, ali dojam je da su danas i jedni i drugi previše bili zadovoljni njime, sve dok se lopta u završnici meča nije našla u mreži domaće ekipe – piše sportsport.ba

Previše oprezno od početka meča, jednostavno bilo je važno samo sačuvati vlastitu mrežu, što su jedni i uspjeli na kraju, a drugima je takav pristup donio veliko ništa. S obzirom na to kako su stvari izgledale na terenu i koliko su napadači bili “zaposleni”, dobro da smo i taj pogodak vidjeli.

Prvi udarac u okvir gola vidjeli smo tek u 77. minuti, kada je Janković šutirao glavom, ali je obranio golman Posušja.

U 86. minuti Boban pogađa za radost gostiju, nedugo nakon što je Ristić imao veliku šansu za Slogu, ali je njegov udarac sa samo pet metara obranio gostujući golman.

Posušje ovom pobjedom “preskače” i današnjeg rivala i Igman pa sa 18 bodova dolazi do osme pozicije, a Sloga pada na devetu sa 17 bodova. Igman ima 16, Leotar 15, a na dnu je Sloboda sa samo 13 bodova.

Tuzlaci uz Igman imaju utakmicu manje od ostatka ekipa iz donjeg dijela tabele. Sloboda od 18 sati danas u Banjaluci gostuje Borcu, dok će Igman biti gost Sarajevu sutra u Zenici.

Posušje sljedeće kolo igra u gostima protiv izravnog konkuretna FK Igmana iz Konjica.

Veliko slavlje bilo je nakon utakmice u svlačionici gostujuće ekipe.

Sloga – Posušje 0:1

SD: Đulčić, Kujundžić, Milanović, Stapić, Ristić, Šaula, Milaković, Popara, Zajić, Krstovski, Stevanović.

Posušje: Kukić, Lučić, Krišto, Pavlović, Šilić, Roca, Begić, Hanuljak, Brković, Boban i Jović.