​Čudesna utakmica na Etihadu i čudesni prolazak Tottenhama

Nevjerojatnu utakmicu gledali smo u četvrtfinalu Lige prvaka između Manchester Cityja i Tottenhama, utakmicu koja će se godinama pamtiti i koja će ući u anale kao jedna od najboljih u povijesti ovog natjecanja. Na kraju je Tottenham prošao dalje iako je izgubio s 4:3, ali zbog pobjede na svom stadionu u prvoj utakmici 1:0 i golova u gostima odlazi u polufinale.

Pravi nogometni spektakl gledali smo u prvom poluvremenu na Etihadu. U najboljih 20 minuta u povijesti Lige prvaka viđeno je čak pet pogodaka i bio je to još jedan dokaz zašto je nogomet najpopularniji sport.

Sve je počelo u 4. minuti kada Sterling sjajnim udarcem pogađa desni kut Llorisovog gola za veliko oduševljenje domaćih navijača. Manchester City je tako došao do onoga što su priželjkivali, da u ranoj fazi utakmice poništi prednost iz prvoj susreta. No, ono što je uslijedilo nikako nisu mogli predvidjeti. Uslijedio je ‘Blitzkrieg’ Tottenhama, točnije Son Heung- Mina koji u tri minute preokreće rezultat i donosi londonskoj momčadi veliku prednost od 1:2. Prvo je zabio u 7. minuti ispod Edersona, a u 10. je na fantastičan način završio sjajnu polukontru gostiju kada precizno pogađa u nebranjeni kut brazilskog vratara.

No, već u sljedećem napadu Građani dolaze do izjednačenja kada Bernardo Silva nakon gužve i odbitka od Rosea zabija za 2:2. Daleko je to bilo od dobrog rezultata za momčad Pepa Guardiole koja je nastavila s napadima, a to im se isplatilo u 21. minuti kada Sterling pogađa za 3:2.

Nakon tih ‘divljih’ dvadesetak minuta igra se malo primirila. Obje momčadi su mogle biti zadovoljne rezultatom od 3:2 koji je Tottenham vodio u polufinale, a Cityju je bio potreban još jedan pogodak. Ritam igre razbila je i ozljeda Sissokoa koji je nekoliko puta pokušavao nastaviti, ali ga je na kraju zamijenio klasični napadač Fernando Llorente.

Tek u finišu poluvremena vidjeli smo dvije prilike, jednu na obje strane. Prvo je Son ponovno silovito zaprijetio pored gola, a zatim je šut okušao i De Bruyne što je bio lak plijen za Llorisa.

No, zato je silovito Manchester City krenuo u drugo poluvrijeme. Prvo je zaprijetio De Bruyne iz slobodnjaka kojeg je sam izborio, a par minuta kasnije Sterling je nakon sjajne akcije pucao ravno u vratara. U 54. minuti De Bruyne je silovito opalio s ruba šesnaesterca, a Lloris vrhunskom intervencijom spašava svoj gol. Bio je to period totalne dominacije Manchester Cityja i opsade Tottenhamovog gola. Ali, u 53. minuti viđena je velika šansa za goste kada je Llorente iz kolosalne prilike loše pucao glavom.

I kazna je uslijedila minuti kasnije. De Bruyne je odlično prošao i još ljepše asistirao Agueru, a Argentinac topovski zakucava loptu u mrežu za 4:2. Opasno je živio Tottenham i nakon gola Cityja, ali eto što ti je nogomet… Jedan korner je bio potreban gostima i Llorente je uspio nekako ugurati loptu u gol za 4:3 i ponovno je Tottenham bio na pragu polufinala.

Imali su Građani loptu u nogama, ali nisu uspijevali sve do 85. minute stvoriti priliku kada se Gundogan našao u stopostotnoj, ali puca visoko preko gola. Ali, onda ogromna greška Tottenhama, Eriksen je izgubio loptu koja je došlo do Aguera, a Sterling na kraju zabija. No, oglasio se VAR i poništio pogodak City zbog zaleđa u trećoj minuti sudačke nadoknade. Na kraju je završilo 4:3 i Tottenham je zbog golova u gostima prošao u polufinale gdje ih čeka Ajax.

U drugom četvrtfinalu večeri, Liverpool je rutinski bez većih problema pobijedio Porto na Dragau s 1:4.