Svijet boksa potresla je vijest o teškoj prometnoj nesreći u kojoj je u ponedjeljak u Nigeriji sudjelovao britansko-nigerijski boksač Anthony Joshua. U sudaru osobnog vozila i kamiona na autocesti Lagos–Ibadan smrtno su stradale dvije osobe, dok je bivši dvostruki svjetski prvak teške kategorije prošao s lakšim ozljedama i izvan je životne opasnosti.
Nesreća se dogodila u prijepodnevnim satima, oko 11 sati, na jednoj od najprometnijih nigerijskih prometnica, u mjestu Makun, u saveznoj državi Ogun. Prema zasad dostupnim informacijama i navodima lokalnih medija, Lexusov terenac u kojem se nalazio Joshua izravno je udario u zaustavljeni kamion.
Joshua je putovao u konvoju od dva vozila, dok su se u drugom automobilu, marke Pajero, nalazili pripadnici njegova osiguranja. U trenutku sudara 36-godišnji boksač sjedio je na stražnjem sjedalu Lexusa.
„Bio je to konvoj od dva vozila. Joshua je sjedio iza vozača, a pokraj njega je bila još jedna osoba. Uz vozača je bio i suvozač, što znači da su u Lexusu koji se zabio bile četiri osobe“, ispričao je jedan od očevidaca.
Svjedok je dodao kako su on i ostali prolaznici odmah pritekli u pomoć unesrećenima, pokušavajući zaustaviti promet i organizirati spašavanje. Nekoliko minuta kasnije na mjesto nesreće stigli su i službenici Federalnog tijela za sigurnost na cestama.
Unatoč silini sudara i činjenici da je vozilo potpuno uništeno, Anthony Joshua je, prema dostupnim informacijama, zadobio samo lakše ozljede. Ubrzo su se na društvenim mrežama pojavile i fotografije s mjesta nesreće, na kojima se vidi boksač kako sjedi u smrskanom automobilu, okružen razbijenim staklom i vidno potresen.
Joshua je u Nigeriji boravio na odmoru, u domovini svojih roditelja, nakon nedavne pobjede nokautom protiv Jakea Paula, ostvarene 19. prosinca u Miamiju, prenose britanski mediji. Očevid o nesreći je u tijeku, a nadležne službe nastavljaju s istragom okolnosti koje su dovele do sudara.
Posušje.info


Kadase čovijek veseli kada čovijeku slomi vilicu i uživa u tom a čovijek od njega lakši 30 kg i manji 30 cm i nije bokser a veseli se pobijedi pa kada si takav heroj trebosi ruizu slomit kosti ali ne onte prebijo ko sukerinu kako tise vrati karma odmah đubre jedno