Bogdanović postao playmaker, Jokić prije kraja otišao u svlačionicu tješiti trenera

Bojan Bogdanović odigrao je šuterski najslabiju utakmicu sezone u uvjerljivoj pobjedi Utah Jazza, ali se istaknuo kao kreator, a Ivica Zubac bio je solidan u porazu LA Clippersa.

Bogdanović je u pobjedi Utah Jazza nad Toronto Raptorsima 119:103 ubacio sedam poena uz šut 3/9, odnosno 1/5 za tricu, ali imao je šest asistencija, najviše ove sezone, a samo ih je jedanput sakupio više od dolaska u Utah Jazz na ljeto 2019. Ubilježio je i četiri skokova, jednu blokadu te tri izgubljene lopte.

Gay na debiju najbolji strijelac Jazza
Tek drugi put ove sezone Babo je ostao na jednoznamenkastom učinku, a manje od sedam poena nije postigao od ožujka.

Za Utu je sinoć debitirao Rudy Gay, ljetna prinova iz San Antonija. U prvoj utakmici za novi klub nakon oporavka od ozljede odigrao je 18 i pol minuta i odmah podijelio ulogu najboljeg strijelca s Donovanom Mitchellom. Obojica su ubacila po 20 poena. Raptorse su predvodili Gary Trent Jr. s 31 i Fred VanVleet s 24 poena.

Clippersi su izgubili u Memphisu 120:108, a Zubac je za 27 minuta postigao 13 poena (šut 5/8, slobodna bacanja 3/3) uz sedam skokova, dvije asistencije, jednu blokadu i jednu izgubljenu loptu. Paul George bio je prvi strijelac Clippersa s 23 poena, a Ja Morant zabio je 24 za domaćine.

Jokić u prvom poluvremenu zabio 27, u drugom tri
Nikola Jokić imao je prilično bizarnu večer u utakmici koja je trebala označiti okršaj dvojice najboljih svjetskih centara, ali Joel Embiid još je pod covid-protokolom. Philadelphia je bez najboljeg igrača iznenađujuće slavila u Denveru 103:89.

Jokić je dominirao u prvom poluvremenu i zabio čak 27 koševa, ali u drugom je ostao bez ijednog ubačaja iz igre te završio s 30 poena, 10 skokova i sedam asistencija.

Trener Nuggetsa Michael Malone u trećoj četvrtini izgubio je živce zbog suđenja, ušao u teren i potrčao prema sucu, a Jokić se postavio ispred njega da spriječi fizički sukob. Malone je isključen, ali time nije “upalio vatru” pod svojim igračima.

Utakmica je bila odlučena već sredinom posljednje četvrtine, a Jokić je četiri i pol minute prije kraja izašao s terena i odmah otišao u svlačionicu. Iako su se mnogi uplašili da je ozlijeđen, ispostavilo se da je razlog za povlačenje bila empatija.

“Nije ozlijeđen, došao je provjeriti kako sam, je li sa mnom sve u redu”, objasnio je Malone nakon utakmice.

Stephen Curry s 40 koševa vodio je Golden State Warriorse do 13. pobjede u 15 utakmica. U Clevelandu su slavili 104:89, a Curryju je to već četvrta utakmica ove sezone u kojoj je zabio barem 40 poena, prenosi Index.hr.