Budimir odveo Hajdukov U-19 tim u finale UEFA-ine Lige prvaka

Mlada hrvatska momčad Hajduka slavila je 3:1 protiv talijanskih velikana u Ženevi, uz golove Vrcića u 51. minuti, Pukštasa u 69. i Hrgovića u 76., dok je Zeroli zabio za Milan u 83. minuti.

Obje momčadi oprezno su krenule u utakmicu s ciljem da naprave što manje grešaka. Ipak, Hajduk je bio hrabriji u prvom poluvremenu i stvorio je bolje prilike. Milan je postepeno preuzimao kontrolu igre u nastavku prvog dijela, no nisu uspjeli doći do pogotka nakon što je jedan udarac pogodio prečku, a drugi je sjajno obranio Hajdukov vratar Buljan.

Hajduk je poveo u 51. minuti nakon što je Vrcić zabio gol nakon odličnog proigravanja Brajkovića. Milan je uzvratio dominacijom u posjedu lopte i stvorio nekoliko prilika, no Hajdukova obrana je bila čvrsta. Pukštas je u 69. minuti udvostručio vodstvo nakon što je glavom zabio iz kornera, a Hrgović je potvrdio pobjedu u 76. minuti nakon što je majstorski zakucao loptu u mrežu iz teškog kuta.

Milan je uspio postići jedan pogodak preko Zerolija u 83. minuti, no to nije bilo dovoljno za preokret. Hajduk će se sada u finalu sastati s AZ Alkmaarom, koji je izbacio Sporting nakon izvođenja jedanaesteraca. Finalni susret bit će vrlo zanimljiv između dvije talentirane mlade momčadi, a Hajduk će se nadati podizanju prvog naslova u svojoj povijesti. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak.

Podsjećamo, trener hajdukovih juniora je Marijan Budimir čiji je otac rodom iz Podbile iz Posušja.