DINAMO ČASNO ZAVRŠIO SVOJ EUROPSKI SAN!

U osmini finala Europske lige Benfica je u regularnom djelu nadoknadila zaostatak od 1:0 iz Zagreba a onda u produžetcima postavila konačnih 3:0 i prošla u četvrtfinale. Dinamo je ispao, odigrao je sjajan dvomeč te bio blizu same završnice ovog natjecanja.

U 90′ minuta domaći su cijelo vrijeme imali inicijativu te su stvarali prilike koje su uspješno zaustavljali Modri na čelu s fenomenalnim Livakovićem, prošlo je u mrežu samo jednom Jonasu u 71′ minuti i to je bilo dovoljno za produžetke. U prvom produžetku odvijala se drama. Dinamo odmah u prvom napadu preko Gavranovića stvara svoju prvu priliku danas a na drugoj strani Benfica puca 3 puta u 2′ minute, prva 2 udarca brani Livi dok 3 Ferrov iz daljine ipak ulazi za 2:0. Igrao se 95′ minut kada je Gojak promašio priliku utakmice možda čak i prolaz dalje, s 5 metara sam, ne ometan gađa pokraj gola. Kada je nakon toga Stojanović zaradio crveni karton a Benfica još jednim dalekometnim udarcem Grimalda otišla na 3:0 bilo je jasno da je prekrasnoj Dinamovoj priči i snu na žalost došao kraj. Do kraja je još u drugom produžetku Atiemwen propustio ublažiti poraz u situaciji 1 na 1.

Dinamovci mogu dignuti visoko glavu i biti ponosni, igraju sezonu iz snova, doživjeli su toliko željeno proljeće u Europi, ispali su tek u osmini finala nakon produžetaka od velikog kluba poput Benfice te su osigurali peto mjesto u europskim natjecanjima za Hrvatske klubove. HNL praktički je već ponovno osvojen te su u polufinalu kupa.

Piše: Tomislav Lončar