DINAMO – CSKA 3:1 Sjajni Dinamo projurio u europsko proljeće

DINAMO je u 6. kolu skupine K Europa lige pobijedio CSKA 3:1 golovima Gvardiola, Oršića i Kastratija. Za goste je strijelac bio Kristijan Bistrović u 76. minuti. Dinamo je ove večeri ostvario i jedan rekord.

Naime, samo su Juventus, Manchester United i Dinamo u šesto kolo grupne faze nekog eurokupa ušli bez primljenog gola, a dosad je najdulje izdržao Manchester United koji nije primio gol do 32. minute te utakmice u Ligi prvaka sezone 2010./11.

Dinamo je uspio sigurno izdržati i cijelo prvo poluvrijeme bez pogotka te drugo do 76. minute, a zabio je čak tri te postavio rekord Uefinih natjecanja.

Nikad nitko nije toliko izdržao u grupnoj fazi Lige prvaka ili Europske lige do Dinama koji je izdržao 521 minutu bez primljenog gola u Europi.