[FOTO] Podjela bodova na Mokrom docu

Nogometaši Posušja osvojili su jedan bod, odnosno izgubili dva, u dvoboju protiv tuzlanske Slobode na Mokrom docu u derbiju začelja. Nakon pobjede u golijadi protiv Željezničara i remija protiv Širokog Brijega na Pecari očekivalo se više od izabranika Tonija Karačića, ali iako je na Mokri dolac izveo dosta zatvoreni sastav nakon utakmice je kazao kako mu bod nije bio u planu nego je utakmicu potpuno drugačije pripremao te je trebala biti više napadačka.

”Ni u primisli mi nije bilo da igramo na bod”, kazao je Karačić nakon utakmice, ali s bodom Posušje ostaje deveto. Na poziciji iznad je i dalje Sloboda.

Lošoj utakmici s malo prilika, potvrdili su i igrači, kumovala je i bura pa je uz rekordnu posjetu za ovu sezonu na Mokrom docu, na kojem je bilo oko četiri tisuće navijača, definitivno bio i rekordan broj ubacivanja sa strane.

Oba trenera nakon utakmice i Toni Karačić i Amir Spahić složili su kako aktivne igre nije bilo više od dvadesetak minuta. Iako su prije manje od mjesec dana posuški nogometaši s 1:0 pobijedili Slobodu, danas nisu uspjeli to ponoviti za bodove koji bi klub barem na neko vrijeme uveli u mirnu luku.

Ilinković je u 12. minuti izveo korner izravno prema gola, a ali je gostujući vratar Semir Bukvić bio na mjestu, kao i u 82. minuti kada mu je isti igrač zaprijetio iz slobodnjaka.

Lauš je imao priliku u 26. minuti kada je glavom pucao na ubacivanje Lučića te u 29 minuti kada je nogom s nekoliko metara zatresao okvir gola. U nastavku je Posušje imalo još nekoliko prilika, više nego gosti, ali unatoč tome do gola nisu uspjeli, a dobrim dijelom za to je kriva i jaka bura koja je samo pojačavala kako je utakmica odmicala pa nije ni bilo pravog nogometa koji je posuška publika priželjkivala i na koji je navikla.

Pred nogometašima Posušja sada su dva gostovanja, najprije kdo Veleža, a onda Radnika pa na mokri dolac stiže Leotar.