[FOTO] Posušje i Tuzla podijelili bodove

Da je nogometašima, treneru, stručnom stožeru, navijačima Posušja prije utakmice s drugoplasiranim Tuzla Cityjem ponudio bod, vjerojatno bi ga objeručke prihvatili, ali nakon 1:1 na Mokrom docu ostat će žal jer nisu osvojena sva tri boda kojima je Posušje bilo jako blizu. Puno bliže od Tuzla Cityja.

Nogometaši Tuzla Cityja u Posušju su agresivnije otvorili utakmicu i prvu pravu priliku imali većnu prvoj minuti. Tomašević je probio po lijevoj strani i ubacio, ali lopta nije došla do Sulejmana Krpića koji je bio pred vratima Borisa Baćka. U sedmoj minuti pojačanje Podušja koje je nedavno stiglo Sinan Ramović se ozljedio pa je umjesto njega nastavio Davor Landeka. Nakon početnih 15-ak minuta pritiska gostiju, Posušje se oslobodilo i krenulo u kreiranje svojih akciju. Prvu je složio Lula Begić po lijevoj strani i ubacio za Tomislava Barišića koji je ispred vratara Bakira Brajlovića promašio loptu. Potom ubacuje Luka Lučić, ali lopta nije došla do Begića, a kasnije i Tomislav Barišić šutira pored gola. Sljedećih desetak minuta igra se umrtvila, a onda je opet bljesnuo Lula Begić sjurivši se u kazneni prostor gdje ga ruši Jasmin Čeliković koji je ‘požutio’, a za suca Miloša Gigovića dvojbe nije bilo.

Pokazao je najstrožu kaznu, a jedanaesterac nije iskoristio Luka Lučić čiju je namjeru pročitao vratar Brajlović i obranio mu udarac. U nastavku akcije priliku Begić je šutirao glavom, ali krajnjim naporom gostujući vratar tu loptu je poslao je u korner. Pred kraj prvog poluvremena nakon driblinga, odlično raspoloženog Begića je još jednom srušio Čeliković za što je još jednom nagrađen žutim kartonom i poslan na tuširanje pa gosti ostaju s igračem manje.U nastavku je Posušje zaigralo dosta agresivnije, kao da su se oslobodilo onog početnog straha jer im dolazi druga momčad na ljestvici i već su u prvoj minuti nastavka u prilici bili Begić i Lauš, a onda se u 64. minuti u svom kaznenom prostoru rukom poslužio Samir Efendić i servirao domaćoj momčadi još jedan jedanaesterac. Ovaj put odgovornost je preuzeo Josip Serdarušić i snažno tukao pod gredu i doveo svoju momčad u vodstvo pola sata prije kraja susreta. U nastavku su gosti bili neprepoznatljivi u odnosu na prvih 45 minuta, ali iskoristili su jednu neopreznost domaće obrane u 83. minuti kada je sam ostao Petar Mišić i snažno volejem matirao nemoćnog Baćka.

Tri minute kasnije imalo je Posušje priliku za novo vodstvo Vukoja je loptu proslijedio do Luke Begića, kiji je bio sam i neometan dosta iskosa loptu poslao pored gola. Nastavili su domaći nogometaši s napadima do kraja utakmice, ali rezultat se više nije mijenjao.