[FOTO] Posušje i Zrinjski podijelili bodove na Mokrom docu

Nogometaši Posušja pred gotovo punim tribinama nisu uspjeli i matematički osigurati ostanak u Premijer ligi BiH. S novim prvakom Zrinsjkim na Mokrom docu odigrali su 2:2 iako je dobrim dijelom utakmice mirisalo na pobjedu domaćina. Ozbiljno su nogometaši Posušja shvatili današnju utakmicu i njezinu važnost, ali ni nogometaši Zrinjskog nisu slučajno prvaci države. Počelo je sve sportskim čestitanjem na početku utakmice, a domaći kapetan Josip Serdarušić gostujućem Nemanji Bilbiji uručio je cvijeće i prigodne darove, dok su im navijači čestitali transparentom.

Valjda pod dojmom domaćinove ljubaznosti Blbiji je već na otvaranju utakmice promašio prvu priliku. Potom su domaći imali prekršaj kojega je izveo Mičanović, a lopta je bila malo prejaka za Krištu. U nastavku je Milanović ovak put izveo korner, Krišto je sad na mjestu, ali je na mjestu i vratar gostiju Čondrić koji hvata njegov udarac. U 23. minuti nova odlična prilika za Posušja. Milanović je proigrao Pavkovića, vratar gostiju je istrčao izvan svog šesnaesterca, lopta je došla do Leke koji ju je uputio prema praznom golu, a s gol-crte loptu je izvadio Magdić.

Malekinušić je potom u 29. minuti odlično povratnom loptom uposlio Bilbiju, ali je Horkaš zaustavio njegov udarac, kao i Jankovićev s ruba kaznenog prostora četiri minute kasnije. Gosti su poveli u 37. minuti. Najbolji strijelac lige Nemanja Bilbije nakon greške domaće obrane ostao je sam, a Horić umjesto da ga skokom pokuša omesti ili ga nadskočiti, odlučio je samo promatrati kako Bilbija zabija svoj jubilarni trideseti gol ove sezone. Mogli su domaći izjednačiti do odlaska na odmor, ali Pavković nije došao do lopte nakon proigravanja Ilinkovića, a priliku za goste imao je i Bašić, ali je Horkaš bio na mjestu. U nastavak Posušje ulazi agresivnije i za manje od deset minuta rade preokret. Na klupi su ostali Leko i Bešlić, a ušli su Luka Begić i Lauš. Pavković je imao dvije prilike na samom otvaranju drugog dijela. Najprije s vrha šesnaesterca, a potom i iz blizine na asistenciju Lauša, ali je Čondrić bio spreman. Spreman je Čondrić bio i u 51. minuti kada je još jednom zaustavio Pavkovićev udarac. Lopta mu je ipak prošla, a s njom je u  mrežu za izjednačenje i radost oko 4000 navijača uklizao Luka Begić. Radost je bila potpuna tri minute kasnije. Maglica je osvojip jednu loptu, sjurio se u gostujući šesnaesterac te povratnim dodavanjem uposlio Milanovića koji je zatresao Čondrićevu mrežu za vodsvo domaćih.

Držali su domaći to vodstvo gotovo deset minuta, a onda je nakon ubacivanja iz kornera opet najviši bio Bilbija, koji je glavom pogodio za 2:2 u 63. minuti.Nije taj gol pokolebao napade domaćih, koji su nastavili igrati, a svoju priliku imao je i Lauš, čiji je šut otišao malo preko gola. Bilo je još nekoliko prilika s obje strane, ali ne i koncentracije kod realizacije.Sljedeće kolo Posušje gostuje kod Tuzla Cityja, a onda u posljednjem dočekuje Borac.