[FOTO] Velika pobjeda Posušja na Mokrom Docu

Novi trener Posušja Toni Karačić pobjedom je debitirao na klupi plavo-bijelih. Na Mokrom Docu drugi put ove sezone pao je Željezničar za velika tri boda u borbi za ostanak. Već od samog početka Posušje je krenulo agresivnije, u trećoj minuti pred golom gostiju spetljao se Mašić, potom ni Dominik Begiić nije bio precizan, kao ni Leko koji je pao u kaznenom prostoru, ali Miloš Gogović nije ni razmišljao o kaznenom udarcu.

U 11. minuti imalo je Posušje najbolju priliku. Poigravao se vratar gostiju Bender izvan svog kaznenog prostora, loptu mu je presjekao Mašić, proslijedio do Vukoje koji je oklijevao pri udarcu pa se Bender stigao vratiti i obraniti njegov šut. Nakon toga igra se malo umrtvila do 25. minute kada je Dominik Begić ubacio u peterac, ali gostujući stoperi snašli su se i izbacili tu loptu. Potom su, dvije minute kasnije i gosti izveli prvi korner. Ubacio je Štilić, a Hodžić je glavom pucao pored Horkaševa gola. U 28. minuti Maglica je odlično iskosa tukao, ali je Bender i ovaj put bio na mjestu pa nekako skinuo taj udarac, a u 30. minuti istaknuo se i Horkaš.

Samir Bekrić sam je išao prema njemu, pokušao ga zaobići, ali Horkaš je dobrom intervencijom sačuvao svoja vrata. I u nastavak Posušje kreće agresivnije i već u 56. minuti Mašić ima priliku, ali njegov dribling završava i korneru, kojega je izveo Lauš. Dario Krišto je najviši u skoku i glavom pogađa za vodstvo Posušja. Veselje je kratko trajalo. Samo dvije minute. Nakon što je navijače ohladila bura, ohladio ih je i Željezničar. Sada su gosti imali korner, a gol za izjednačenje postigao je Aleksandar Kosorić.  Samo pet minuta kasnije novo veliko uzbuđenje. Semir Štilić u svom kaznenom prostoru ruši Dominika Begića. Za suca Miloša Gigovića dvojbe nije bilo, ali Josip Barišić nije realizirao jedanaesterac.

Vratar je bio svladan, ali ne i vratnica. U 65. minuti Karačić je izveo Mašića, Leku i Dominika Begića, a uveo Luku Begića, Serdarušića i Ramovića. Upravo je Josip Serdarušić bio strijelac za novo vodstvo Posušja na asistenciju Vukoje u 71. minuti. Da je Karačić u svom debiju na klupi Posušja pogodio sa zamjenama pokazalo se i u 80. minuti. Luka Begić koji je radio konstantan pritisak na gostujućeg vratara pogodio vratnicu u osamdesetoj minuti. U 84. minuti izjednačio je Štilić, a već u sljedećem napadu Serdarušić postavlja, ispostavit će se konačnih 3:2. Posušje u sljedećem kolu gostuje kod Širokog Brijega, a onda na Mokri Dolac dolazi tuzlanska Sloboda.