[FOTO] Veliki bod za HŠK Posušje protiv FK Slobode u Tuzli

U okviru 10. kola Premier lige Bosne i Hercegovine sastali su se FK Sloboda i HŠK Posušje. Utakmica se igrala u Tuzli na stadionu Tušanj.

HŠK Posušje je kvalitetno pariralo domaćoj momčadi. Već u 8. minuti Bešlić je pokušao šutirati s nekih 20 metara ali je to bilo samo zagrijavanje za domaćeg vratara Bukvića. Utakmica je nekako mirovala do 37. minute. Zapravo su i jedna i druga ekipa izmjenjivali bezopasne ideje među dvama šesnaestercima.

37. minuta odlična prilika za Posušje. Ilinković je probio po lijevom boku i nabacio loptu koja se nekako odbila baš prema Dominiku Begiću, a ovaj snažno puca sa 16 metara tik iznad grede domaćeg vratara. Samo malo je falilo da Begić utiša Tušanj.

U 38 minuti Tuzlaci su uzvratili dobrom prilikom ali kvalitetno je reagirao Galić i sačuvao svoj gol. Pred sam kraj prvog poluvremena Beganović je napravio odličan centaršut s desne strane ali Alić nije iskoristio sjajnu priliku za Tuzlake.

U 46. minuti pogodak za FK Slobodu. Ponovno asistencija Beganovića ali Alić ovaj put pogađa sam kut nemoćnog Galića. Nevjerojatno je koliko Posušje nema sreće. Samo jedna mala nepažnja u inače izvrsnom prvom dijelu i već je 1-0 za domaćina.

U 71. minuti Nikola Leko se najbolje snalazi u gužvi u šesnaestercu FK Slobode i zabija za izjednačenje rezultata.

Posušje je uspjelo privesti utakmicu kraju i osvojiti veliki bod na Tušnju protiv favorizirane FK Slobode.

Sljedeće kolo na Mokri dolac dolazi NK Široki Brijeg, a ovaj rezultat je prava uvertira za veliki hercegovački derbi.