Francuska u finalu, Maroko ide na Hrvatsku

Prije nego će sjesti u zrakoplov u odletjeti u misiju ‘Katar’ izbornik Zlatko Dalić je rekao kako je Maroko ključ. Naravno, mislio je na prvu utakmicu skupine, ali na kraju Svjetskog prvenstva Maroko je zaista za Hrvatsku ključ. Do brončane medalje.

Nogometna reprezentacija Francuske će u nedjelju, 18. prosinca, protiv Argentine braniti naslov svjetskog prvaka osvojen 2018. u Rusiji, nakon što je u večerašnjem polufinalnom dvoboju SP-a u Katru svladala Maroko sa 2-0 (1-0), pred 68.294 gledatelja na stadionu Al Bayt.

Francuzi su do vodstva stigli već u petoj minuti, kad je marokanska obrana uspjela blokirati dva pokušaja Kyliana Mbappea, ali je na odbijenu loptu prvi natrčao Theo Hernandez sa pet metara iskosa s lijeve strane svladao marokonskog vratara Bona.

Iako su Marokanci u nekoliko navrata opasno zaprijetili, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, do pogotka nisu došli.

Pobjedu Francuza i plasman u njihovo četvrto finale na svjetskim prvenstvima potvrdio je u 79. minuti Randal Kolo Muani, tek minutu nakon što je ušao u igru, kad je odbijenu loptu nakon udarca Mbappea neometan poslao u mrežu s tri metra.

Najugodnijem iznenađenju Svjetskog prvenstva u Katru, reprezentaciji Maroka, ostaje borba protiv Hrvatske za brončano odličje.

Taj je dvoboj na rasporedu u subotu, 17. prosinca, s početkom u 16 sati po srednjoeuropskom vremenu, a bit će odigran na stadioni Khalifa International, na kojem su “Vatreni” u grupnoj fazi svladali Kanadu sa 4-1.

Finalni obračun Argentine i Francuske na rasporedu je u nedjelju, 18. prosinca, na stadionu Lusail Iconic, također s početkom u 16 sati.