HŠK Posušje rutinski do nova tri boda na Mokrom docu

U okviru 20. kola m:tel 1. lige Federacije Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje došao je do nova tri boda pobjedivši NK Čapljinu rezultatom 3:1.

Iako je 1. poluvrijeme završilo 1:1, izabranici Densa Ćorića ni u jednom trenutku nisu doveli utakmicu u pitanje. Bili su bolja momčad koja je zasluženo slavila.

Prvi pogodak dijelo je Jure Glavine u 23. minuti susreta. Nedugo zatim gužvu u šesnaestercu domaćih iskoristio je Mace i doveo Čapljince do izjednačenja. Rezultat je to kojim se odlazi na odmor.

U drugom dijelu HŠK Posušje ubacuje u višu brzinu. Najprije je zabio Josip Barišić (52′), pa onda Filip Nenadić (60′) za konačnih 3:1. Tako Posušani dolaze do važnih bodova i odvajanja na vrhu tablice m:tel 1. lige Federacije BiH. Naime, prvi pratitelj TOŠK danas je izgubio u Bihaću od Jedinstva što je iskoristilo HŠK Posušje i pobjeglo na velikih 6 bodova prednosti za prvim pratiteljem.

U sljedećm kolu HŠK Posušje ide na noge Radniku iz Hadžića koji se trenutno nalazi na 8. mjestu ljestvice.