JOŠ JEDNA DRAMA OVOGODIŠNJE LIGE PRVAKA, OVA PRIPALA TOTTENHAMU I LUCASU!!!

Nakon jučerašnjeg čudesnog preokreta Liverpoola nad Barcelonom u prvom polufinalu, večeras u drugom smo vidjeli jednako uzbudljivu utakmicu. Tottenham je na poluvremenu zaostajao 2:0 i ako dodamo onih 1:0 iz prve utakmice preokret na gostujućem terenu izgledao je nedostižan. No na krilima sjajnog Lucasa koji postiže 3 gola kreirali su novo čudo ovogodišnje Lige prvaka i s 3:2 prolaze u veliko finale koje će se igrati u Madridu 1.6, a nakon ove dvije prelijepe nogometne večeri neće ga igrati Barca i Ajax (kako se činilo u ponedjeljak) nego dva Engleska kluba Liverpool i Tottenham. Kako izgleda ovogodišnja Liga prvaka nitko ne može prognozirati kako će izgledati to finale. Sigurni smo samo u jednu stvar, ljubitelji nogometa a i vi koji ga ne pratite mnogo, ne smijete propustiti tih “sat i pol do dva loptanja” garantirano će te uživati!

Današnja utakmica počela je fantastično za mladi Ajax, poveli su već u 5′ minuti pogotkom de Ligta koji se najbolje snašao poslije kornera i glavom poslao loptu u mrežu. Nastavio je Ajax dominirati a kada je jednu sjajnu akciju u 35′ minuti prelijepim šutom završio Ziyech i postavio 2:0 činilo se sve gotovo i da ovi momci koji su krenuli od 2. pretkola pa izbacili Real i Juventus te tako osvojili navijačka srca po cijelom svijetu gaze i dalje prema velikom finalu. Propustio je Ajax još nekoliko situacija do poluvremena tako da je ovih 2:0 i ukupnih 3:0 moglo biti i više. S druge strane Tottenham nije izgledao dobro, stvorili su samo 2-3 poluprilike, sve dok u drugom poluvremenu nije krenuo Lucasov party. Do 60 minute prijete gosti 4 puta, 2 puta Ajax spašava Onana a 2 puta se snalazi sjajno Lucas te minijaturama u 55′ i 59′ minuti vraća rezultat na 2:2 i otvara sve opcije prolaska dalje. Nisu stali gosti, no ni domaći nošeni sjajnom publikom ne žele ispustiti prednost do kraja. Redaju se napadi na obje strane. Ajax točnije Ziyech imao je meč loptu u 80′ minuti ali pogodio je samo stativu. Dok Tottenham s druge strane promašuje nemoguće, u 85′ Vertonghen puca glavom iz blizine a Onana uz pomoć grede izbacuje loptu s crte, sjajna intervencija! To nije sve, nakon drame u sudačkoj nadoknadi protiv Cityja u četvrtfinalu, Spursi još jednom u zadnjoj sekundi idu dalje. Lucas postiže svoj treći pogodak večeras, bila je to 96′ minuta i momci jednog posebnog trenera Pochettina mogli su početi slaviti, učinili su nemoguće! Ali i srušili prelijepu nogometnu priču ove godine i ovog mladog a velikog Ajaxa.