KAKVA ŠTETA, HRVATSKA VODILA PA IZGUBILA NA WEMBLEYU!!!

Pred 90.000 navijača Hrvatska reprezentacija poražena je od domaćina iz Engleske s 2:1 (Kramarić 57’//Lingard 78′, Kane 85′).

Ovim porazom Vatreni će u idućem izdanju Lige nacija nastupati u B jakosnoj skupini, iako su bili na korak do final foura na koji sada idu Englezi. Europsko prvenstvo 2020 tako će morati izboriti kroz klasične kvalifikacije.

Naši igrači su prvi zaprijetili u 2′ minuti odličan presing i grešku domaćina nije iskoristio Rebić promašio je iz daljine prazan gol. Nakon tog slijedi dominacija Engleza i obrane danas fantastičnog Kalinića. U 11′ minuti brani Sterlinu 1 na 1, iz tog kornera priliku je imao Kane ostao je sam na 5 metara i promašio. U 16′ Kalinić je izašao van 16 presjeći dugu loptu i uspio odbiti do Kanea koji gađa prazan gol ali ispriječio se Jedvaj, na odbijenoj lopti opet je Kane ali opet je Kale stigao to odlično obraniti. Imali su domaćini još 2 opasne situacije, u 25′ Chilwell tuče iz daljine Kalinić još jednom spašava, dok u 40′ Barkleyev volej iz blizine pogađa vanjski dio mreže. Od Naših pokušaja do kraja prvog izdvojiti možemo jedino Rebićev šut s 20-ak metara ali otišlo je iznad gola.
U drugi dio bolje ulaze Englezi, Sterling iz jedne kontre prijeti iz blizine no Kalinić i to brani sjajnom reakcijom. Nakon toga jednu kontru i lijepu kombinaciju naših mladića Brekala i Vlašića koristi Kramarić primio je loptu između nekoliko obrambenih igrača Engleske, vagao, izmiješao ih i zabio za 1:0. Imali smo još 2 prilike iz kontri za riješiti susret, prvo u 60′ Brozović puca neprecizno u akciji gdje smo imali višak igrača, a u 76′ ponovno Broz izlazi sam pred Pickforda no odugovlači i kad je već bilo kasno za udarac po golu upošljava Vlašića koji je izblokiran. U 78′ Gomez baca jedan aut u srce našeg kaznenog prostora u gužvi se najbolje snalazi Lingard i izjednačava na 1:1. Imali smo veliku priliku u 82′ ponovno povesti, Vida na ubačaj iz kornera savršeno skače ali Englezi to čiste s crte odbijenu loptu kupi Brekalo i s 15 metara gađa ravno u ruke golmana. Do kraja je u 85′ Kane pogodio za 2:1 i slavlje domaćina, bio je to još jedan prekid, ubacio je Chilwell a loptu u mrežu spretno gurnuo napadač Tottanhama.

Završili smo zadnji u skupini iza Engleske i Španjolske ali veseliti nas trebaju dobre igre koje i dalje pruža naša reprezentacija kao i dobitak mladih snaga Brekala, Vlašića pa i Jedvaja koji igraju svoje prve minute za A momčad i to rade odlično. Hrvatska za sobom ima fantastičnu godinu s srebrom iz Rusije i to ništa nemože umanjiti.

Piše: Tomislav Lončar