Kapetan KK Posušja Ante Leko: Kvalitetu i energiju imamo, nadam se da ćemo imati i više sreće u nastavku

Košarkaši Posušja nastavljaju svoju borbu za ostanak. Sinoć su u svojoj dvorani u 12. kolu košarkaškog prvenstva BiH poraženi od Širokog 74:53. Ova utakmica igrala se i za polufinale Kupa Herceg-Bosne pa su širokobriješki košarkaši izborili finale tog natjecanja. Pomalo očekivano, rekli bismo, ali se s nama nije složio kapetan Posušja Ante Leko.

”Za nas nije bilo očekivano da izgubimo ovu utakmicu. Nadali smo se pobjedi. Uvijek se nadamo da možemo dobiti Širokog, ali pokazalo se da su oni dosta kvalitetnija momčad i odigrali su drugo poluvrijeme dosta bolje od nas. Tu smo izgubili utakmicu. Prvo poluvrijeme smo bili u egalu i postojala je nada da možemo dobiti ovu utakmicu”, kazao je Leko za Posusje.info o utakmici u kojoj je Široki na poluvremenu vodio 35:31, a Posušje je drugo četvrtinu dobilo s 18:10.

Dosta je Amerikanaca prošlo kroz Posušje posljednje dvije godine, ali i domaći košarkaši pokazali su kako se na njih može računati.

”Domaći momci imaju kvalitetu, samo nam još nedostaje iskustva da to dignemo na veći nivo, energiju imamo… Nadam se da ćemo imati i više sreće i da ćemo pametnije odigrati iduće utakmice. Borba za ostanak traje. Nadamo se da ćemo se dignuti u drugom dijelu sezone i odigrati puno kvalitetnije nego do sada”, kazao je Leko, najavljujući pobjedu već u sljedećem kolu protiv Slavije u gostima, a u dosadašnjem dijelu sezone dvije utakmice izgubilo tek nakon produžetka (Promo i Mrkonjić grad), a uz deset poraza imaju i dvije pobjede – protiv Zrinjskog i Sparsa. Upravo to pobjedu protiv Sparsa s tribina posuške dvorane pratio je i trener Širokog Ivan Velić, koji se za naš portal osvrnuo na utakmicu i aktualni trenutak košarke u Posušju i Širokom Brijegu.

”Pa ja svakog protivnika ozbiljno shvaćam i kad god mogu pogledati utakmicu, ja je pogledam. Volim svaki sport i kad mogu pogledati utakmicu pogledam je”, kazao nam je Ivan Velić, koji je prokomentirao i sinoć odigraju utakmicu.

”Rekao sam igračima i na početku utakmice i sad na kraju da moramo jako poštivati ekipu Posušja i sve ovakve ekipe, koje nemaju kvalitetu poput nas, međutim bore se i daju sve od sebe što je za svaki respekt. Znali smo da Posušje neće odustati i da igraju jako dobro u posljednje vrijeme. Čekali smo svojih 5-6 minuta da utakmicu u drugom poluvremenu prelomimo. Uz ovakvu atmosferu i publiku, Posušje će ostati u ligi. Igraju dobro, bez obzira što su im otišla dva Amerikanca. Igraju timski, dobro koriste neke propuste u obrani, odigrali su jako dobru utakmicu u Trebinju, tu su dobili Sparsa i ne mislim da nećemo gledati Posušje i sljedeće sezone u prvoj ligi”, kazao nam je Velić, napominjući kako su njegovi igrači nešto lošije odigrali prvo poluvrijeme jer su mislima već bili u balonu ABA 2 lige, koji se sljedeći tjedan igra u Banjoj Luci.

”Cilj je ući u play-off, među osam ekipa. Imamo realne šanse da to i napravimo, a onda ćemo vidjeti dalje. Prošle godine je ekipa sa sedme pozicije osvojila ABA ligu. Sve ekipe su to negdje ovisi o inspiraciji nekog igrača i dobrom danu ekipe pa je sve moguće u play-offu”, kazao je Velić, koji je na kraju dodao i kako bi se bilo dobro vratiti u Prvu ABA ligu, iako to nije prioritet ove sezone.