Klopp želi velikog hrvatskog talenta dovesti u Liverpool

Luka Sučić, 19-godišnji hrvatski veznjak koji igra za mladu reprezentaciju, vrlo brzo je napredovao i stigao na najveću scenu. U prvoj pravoj seniorskoj sezoni postao je nezamjenjivi kotačić Red Bull Salzburga, koji juri prema novoj tituli prvaka Austrije.

Prije tri dana postigao je dva pogotka u visokoj pobjedi Salzburga 6:0 na gostovanju kod Austrije Klagenfurt u ligi za prvaka. Prvi gol zabio je za 1:0 u 42. minuti, kada je povratnu loptu Seiwalda pretvorio u pogodak. Na 2:0 povisio je u 55. minuti. Našao se na pravom mjestu i zakucao loptu u mrežu nakon što se prvotno udarac Adamua odbio od vratnice.

Takve partije nisu izmaknule pozornosti najvećih svjetskih klubova. Među njima se, prema pisanju njemačkog Bilda, nalazi i Liverpool, koji želi dovesti mladog hrvatskog igrača. Uz engleskog velikana, spominju se i Juventus i Milan.

“Nakon odlaska Wijnalduma, Liverpool želi pojačanje u veznom redu. Jedno od mogućih rješenja je 19-godišnji hrvatski veznjak Luka Sučić. Može igrati na poziciji šestice, osmice i desetke. Trenutno igra za Red Bull Salzburg i ove sezone ima sedam golova i tri asistencije u 37 nastupa”, piše Bild. Transfermarkt Sučića procjenjuje na 13.5 milijuna eura.