U sklopu Posuškog lita 2026. Posušje će u četvrtak, 13. kolovoza, na Trgu hrvatskih branitelja ugostiti koncert pod nazivom „Posušje za Posušje“. Publiku očekuje večer prepuna domaće glazbe, energije i dobre atmosfere, u kojoj će nastupiti tri domaća benda, a zabava se potom nastavlja uz DJ-a.
Kako piše Radio Posušje, večer će otvoriti Rock Nackot, bend koji je nastao nedavno i koji donosi svježu energiju na domaću glazbenu scenu. Nakon njih na pozornicu stiže Metalurgija, sastav koji se nakon čak tri godine pauze vraća pred publiku, što ovaj nastup čini posebno zanimljivim.
Treći nastup pripada mladom bendu Zicer, koji broji čak sedam članova. Njihova mladost, energija i želja za svirkom zasigurno će dodatno podignuti atmosferu na Trgu hrvatskih branitelja.
Za kraj večeri slijedi nastavak zabave uz DJ-a Luku, koji će preuzeti glazbu i pobrinuti se da dobro raspoloženje potraje i nakon koncerata. Tri domaća benda, mlada ekipa željna svirke i DJ za kraj – sve je spremno za još jednu odličnu večer Posuškog lita.
Organizatori pozivaju sve da dođu na Trg hrvatskih branitelja, podrže domaće bendove i zajedno stvore atmosferu za pamćenje.
