KOŠARKA: PLANTAKOVA „DRUŽINA“ PREGAZILA ZRINJSKI (II) I OSIGURALA DRUGU POZICIJU PRED DOIGRAVANJE ZA PRVAKA!

Nakon velike pobjede nogometaša Posušju, publika se sa stadiona odmah premjestila u Gradsku športsku  dvoranu, gdje se igrao derbi 17.kola Lige Herceg Bosne između KK Posušje i HKK Zrinjski Mostar(II). Izabranici Josipa Plantaka na teren su istrčali pod imperativom pobjede, jer pobjedom bi osigurali drugu poziciju pred doigravanje. Druga pozicija  donosi prednost domaćeg terena u doigravanju za prvaka Herceg-Bosne. Nervoza i pritisak u prvoj četvrtini su učinili svoje i „žuti“ prvi period gube sa sedam poena razlike , bilo je 14:21 za goste. U drugoj četvrtini potpuno druga priča Posušje na pogon danas raspoloženih Ante Ramljaka i Ante Leke  ruše čvrsti blok Mostaraca i na poluvrijeme se odlazi sa prednosti 31:29. Treća četvrtina donijela je dosta dobru košarku, gdje se igrao koš za koš uz dosta prekršaja  s obje strane, a u trećem periodu utakmice kod Posušja je briljirao Domin Jukić. U posljednjoj četvrtini vidjeli smo odličnu igru žutih koji su rasturili Zrinjski odličnim akcijama i poenima  danas raspoloženog trojca Ramljak-Jukić-Leko. Žuti su na odličnom predstavom u četvrtoj četvrtini ostavili Mostarce na  petnaest poena zaostatka i pokazali da će se i njih nešto pitati u doigravanju. Najefikasniji u redovima KK Posušja bili su Ante Ramljak 25pts, Ante Leko 13pts i Domin Jukić sa 11pts u redovima Mostaraca najefikasniji je bio Mate Zovko sa 15pts.  Ovom pobjedom KK Posušje kolo prije kraja regularnog dijela prvenstva osiguralo je drugu poziciju i imati će prednost domaćeg parketa u doigravanju za prvaka!

KK POSUŠJE (65:50)HKK ZRINJSKI MOSTAR(II)

U posljednjem kolu izabranici Josipa Plantaka  gostovat će u susjednom Širkom Brijegu, gdjee će odmjeriti snage sa KK Široki(II).