KOŠARKA: POSUŠJE PALO U GRUDAMA, GALIĆ NAPRAVIO NE SPORTSKI POTEZ PREMA POSKOCIMA!

Košarkaši Posušja su u prve dvije utakmice igrali odličnu obranu, dobro braneći šuteve za 3 poena sveli utakmice na manji broj koševa. Grude su u prvom poluvremenu treće finalne utakmice odigrali najbolje do sada. Obrana žutih nije bila na nivou što su domaćini maksimalno iskoristili te nakon 20 minuta igre došli do velike prednosti rezultatom 49:37. Nakon pauze na teren izlazi neka nova “žuto-crna” momčad.

Trener Plantak je promjenio obranu, a igrači nošeni podrškom s tribina daju i više od 100% svojih mogućnosti. Leko u 3. četvrtini ubacuje čak 13 poena i uvodi utakmicu u neizvjesnu posljednju dionicu. Obje ekipe su odigrale odličnu utakmicu, a ovu pravu košarkašku feštu dodatno su začinili odlični navijači Posušja predvođeni “Poskocima” koji su vodili goste do preokreta. Kada je Ante Kovač 2 i pol minute prije kraja pogodio tricu za vodstvo Posušja 72:74 dvorana je eksplodirala i činilo se da gosti dolaze do “break-a”. Ipak s druge strane uzvraća NIkola Andrijanić koji sa dvije trojke vraća Grude u prednost, a njegov brat Marko i Ivan Šušak mu se pridružuju sa još dvije i dovode Grude do pobjede i prednosti 2:1 u finalnoj seriji.
Odlični Ante Leko je susret završio sa 26 poena i 8 skokova. Ante Begić je postigao 15, a Dominik Jukić je uz 13 koševa imao i 8 skokova te 5 asistencija. Kod pobjednika najbolji su bili Nikola Andrijanić koji je postigao 18 poena te njegov brat Marko s 12 koševa i 7 skokova.
Mrlju na ovu odličnu košarkašku utakmicu stavio je Zlatko Galić, igrač Gruda koji je nakon posljednjeg sučevog zvižduka išao provocirati gledalište koje je uglavnom bilo popunjeno ljudima iz Posušja. Galić je prema tribinama uputivši psovke pokazivao srednji prst i samo je sreća spriječila da ne dođe do većeg incidenta. Savez je ostao nijem na njegovo ponašanje pa su Galić i Grude prošli nekažnjeno.
Sljedeća utakmica, 4. finalna se igra u srijedu u Posušju s početkom u 20:00 sati. KK Posušje se zahvaljuje svim navijačima na odličnoj podršći tijekom cijele finalne serije te ih poziva još jednom da u što većem broju uz fer i sportsko navijanje pomognu “žutima” da izbore majstoricu.