KOŠARKA: PREPUNA DVORANA NIJE POMOGLA “ŽUTIMA” PROTIV ČAPLJINE!

Puna dvorana, nevjerojatna atmosfera i prekrasan dekor na tribinama nisu pomogli momčadi Josipa Plantaka u prvoj utakmici finala košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne. Posušje jako loše otvara utakmicu i gosti iz Čapljine na kraju prve dionice odlaze s prednosti od devet poena razlike. U drugoj dionici utakmice Plantakov joker s klupe Josip Ramljak svojim dalekometnim šutevima ostavlja KK Posušje u igri. Na poluvrijeme “Laste” odlaze s prednosti od sedam poena razlike. Neumorno su navijači navijali, ali ni to nije bilo dovoljno, da proradi “Plantakova družina”. U drugom djelu Posušje je ponovno tražilo priključak i u jednom trenutku došli na minus dva, ali večeras nezaustavljivi Mario Petrić i Branislav Radak svojim poenima su držali Posušje daleko od prepoznatljive igre. Slab protok lopte i loša obrana koji su krasili viceprvake tijekom čitave sezone. Na kraju rezultat na semaforu je bio (67:74) za HKK Čapljina. Večerašnji ispit jedino su položili navijači koji su svih četrdeset minut bili na nogama i napravili nezapamćenu atmosferu. Momci glavu gore u srijedu je nova prilika za veliki povratak. Najefikasniji u redovima KK Posušje bili su: Josip Ramljak 18 poena, Ante Leko 11 poena i Domin Jukić 10 poena, dok su goste predvodili odlični Mario Petrić 24 poena, Ivan Zlomislić 17 poena i Branislav Radak 14 poena. Druga utakmica finala igra se u srijedu u 19:00h u GSD Čapljina. Navijači su još jednom pokazali što im znači košarka i KK Posušje! Finalna serija igra se na tri pobjede.