Kovač nakon drame: “Nisam zadovoljan, ali moramo biti sretni s bodom”

Borussia Dortmund kiksala je protiv Schalkea u rurskom derbiju (4:2) i pružila šansu Bayernu da se odvoji na vrhu Bundeslige tri kola prije kraja, ali momčad Nike Kovača to nije znala iskoristiti.

Bavarci su odigrali neriješeno 1:1 kod pretposljednjeg Nürnberga, sastava u kojem igra hrvatski veznjak Ivo Iličević (ušao u 88. minuti) i koji je pred ispadanjem u 2. Bundesligu.

Ovo je stvarno iritantno jer nismo iskoristili priliku nakon poraza Dortmunda. Sada su još tri utakmice pred nama i moramo osvojiti sedam bodova. Dvije pobjede i remi će nam biti dovoljno, rekao je Niko Kovač nakon utakmice.

Imali smo tešku utakmicu u kupu tijekom tjedna, a danas je na stadionu u Nürnbergu bila odlična atmosfera, što ste i sami mogli vidjeti. Domaćin je igrao strastveno, dao je maksimum od sebe na svaku loptu.

Mi smo se mučili jer je Nürnberg igrao odlično, ali nismo bili na pravoj razini. Moramo biti sretni s osvojenim bodom, dodao je bivši hrvatski izbornik.

Ne mogu biti zadovoljan. Nisam zadovoljan. Nürnberg nam je otežavao posao od prve do zadnje minute. Moramo biti zadovoljni s bodom jer su oni imali penal u 90. minuti i nisu ga iskoristili, dodaje hrvatski strateg.

Bundesliga je ove sezone luda. Pogledajte šta se dogodilo danas u posljednjih pet minuta i šta se dogodilo jučer na utakmici Schalke-Dortmund, zaključio je Kovač.

Mogao je Nürnberg do pobjede u prvoj minuti nadoknade iz penala koji je skrivio Alphonso Davies kad je laktom udario u glavu Georga Margreittera, ali udarac s bijele točke promašio je Tim Leibold. Pogodio je stativu i ostalo je 1:1.

Kovaču je probleme stvarala i ozljeda Jamesa Rodrígueza, koji je izašao s terena samo 15 minuta nakon što je ušao s klupe, prenosi Index.hr.

Odmah nakon prvih pet minuta utakmice Thiago Alcantara je došao do mene i rekao mi da je James osjetio mišić. Nije znao što točno, je li nešto istegnuo ili je došlo do puknuća pa smo ga morali odmah izvaditi. Liječnici su se pobrinuli za njega, a u ponedjeljak ćemo znati više detalja, kazao je Kovač.