Livaja, Pašalić i Vlašić golovima donijeli sjajnoj Hrvatskoj novu veliku pobjedu na Poljudu!

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 6. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru na Poljudu svladala Sloveniju sa 3-0 (1-0).

Strijelci za četvrtu pobjedu Hrvatske u ovim kvalifikacijama bili su Marko Livaja (33), Mario Pašalić (66) i Nikola Vlašić (90+4).

Pred 16.237 gledatelja na Poljudu Hrvatska je dominirala protiv Slovenije od prve do posljednje minute te joj uzvratila za neugodan poraz sa starta kvalifikacija u ožujku u Ljubljani.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić odlučio je od prve minute na teren poslati ljubimca splitske publike i napadača Hajduka Livaju, a taj potez se pokazao punim pogotkom jer je upravo Livaja postigao prvi pogodak u 33. minuti. U začetku akcije odlično je reagirao Brozović koji je osvojio loptu na 30-ak metara od slovenskog golai uposlio Juranovića na desnom boku, uslijedio je centaršut na glavu Pašalića, no ovaj je s pet metara pogodio vratnicu. Srećom, lopta se osbila ravno na glavu Livaje koji je koncentrirano pogodio nebranjeni dio mreže.

Na 2-0 je sredinom nastavka povisio Pašalić u 66. minuti, no on je imao najjednostavniji dio posla u akciji koju su kreirali veterani Lovren i Perišić. Lovren je dijagonalom sa svoje polovice pronašao Perišića na lijevom krilu, ovaj je sjajnim driblingom “slomio” svog čuvara i zatim povratnom loptom pronašao nečuvanog Pašalića na pet metara kojemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Konačnih 3-0 postavio je Vlašić u četvrtoj minuti nadoknade kada je poletio zrakom i glavom u mrežu proslijedio ubačaj Oršića.

Hrvatska tako nakon šest kola ima 13 bodova, koliko ima i Rusija koja je u utorak u Moskvi svladala Maltu sa 2-0, dok je Slovenija pala na četvrto mjeto sa sedam bodova. Na treće mjesto izbila je Slovačka koja nakon 2-0 pobjede protiv Cipra u Bratislavi ima devet bodova. Malta i Cipar su na posljednja dva mjesta sa po četiri boda.

Hrvatska će u 7. kolu gostovati na Cipru 8. listopada.