LIVERPOOL ZA NOGOMETNU POVIJEST!!!

U uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka, u čudesnoj utakmici i prelijepoj atmosferi Anfielda, Liverpool je uspio nadoknaditi veliki zaostatak od 3:0 protiv Barcelone. Večeras su pobijedili 4:0 golovima Origija i Wijnalduma koji su zabili po 2 te se plasirali u veliko finale drugu godinu zaredom.

Nakon puno promašenih prilika Liverpoola na Camp Nou i šou-a Messija s druge strane, mnogi su govorili da je prednost ne zaslužena ali prevelika i da je gotovo. Da tu prednost po velikoj većini najbolja ekipa s najboljim igračem svijeta trenutno to ne može ispustiti. Nakon saznanja da Salah i Firmino nisu spremni za uzvrat predali su se i oni najoptimističniji pratitelji ovog posebnog sporta. No vjerovali su igrači Redsa na čelu s Kloppom koji je pokazao i dokazao da je jedan od, ako ne i najbolji svjetski trener. Nema glavnih igrača ali tu su bili drugi dečki, igrači iz drugog plana priredili su čudo i ispisali nogometnu povijest.

Krenuo je Liverpool jako u utakmicu te poveo odmah u 7′ minuti, pucao je Henderson a obranjenu loptu pospremio je Origi u praznu mrežu. Nakon toga gledali smo fantastičnu utakmicu s puno prilika na obje strane. Do poluvremena rezultat se nije mijenjao a najbolje prilike nisu iskoristili igrači Barce, Messi i Alba. U drugom djelu domaći nastavljaju napadati, slijede 2 centaršuta, jedan prizemni s desne i jedan visoki s lijeve strane a oba je u mrežu pospremio Wijnaldum. Bile su to 54′ i 56′ minuta a strijelac tih golova za toliko željeni rezultat od 3:0 ušao je na poluvremenu u igru. Barcelona se pokušava probuditi ali Liverpool ne staje nego u 79′ minuti koristi neopreznost gostiju te lukavo izvode korner dok se igrači Barce još postavljaju u željenu formaciju. Origi tako zabija za 4:0 i stavlja točku na i ovog veličanstvenog preokreta.

Barceloni je ovo druga godina zaredom da ispada na ovakav način, slično je bilo i prošlu sezonu protiv Rome. Dok je Liverpoolu ovo 2 finale u dvije godine i nakon što su u prvom poraženi od Reala, ove godine 1.6. tražit će titulu protiv pobjednika između Ajaxa i Tottenhama. Ajax ima prednost od 1:0 pred sutrašnji uzvrat.