Ministar predložio dan žalosti za Halida Bešlića: „Ujedinjavao nas je sve“

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić najavio je da će predsjedavajućoj Vijeća ministara BiH Borjani Krišto uputiti inicijativu da se, povodom smrti glazbenika Halida Bešlića, proglasi dan žalosti na području cijele Bosne i Hercegovine.

”Predsjedavajućoj Vijeća ministara BiH gospođi Borjani Krišto sutra ću uputiti inicijativu da Vijeće ministara BiH u povodu smrti Halida Bešlića proglasi dan žalosti na prostoru cijele države Bosne i Hercegovine”, naveo je Hurtić u priopćenju.

Ministar je istaknuo kako je smrt Halida Bešlića duboko potresla cijelu regiju.

”Umirali su i odlazili mnogi veliki ljudi, Bosanci i Hercegovci, ali ničija smrt nije ovako potresla regiju kao odlazak Halida Bešlića. Žalimo ga svi, i Bošnjaci, i Srbi, i Hrvati, i ostali”, poručio je Hurtić.

”Bio je poseban čovjek koji nas je sve zajedno uveseljavao, ujedinjavao i bio iskreni prijatelj svima, bez obzira na vjeru, naciju i porijeklo. Zato je Halid Bešlić zaslužio i zadužio nas da mu se država Bosna i Hercegovina makar na simboličan način oduži”, stoji u priopćenju ministra Hurtića.

Na kraju je dodao kako bi, na dan Halidove dženaze, ”državna zastava u svim krajevima BiH trebala biti spuštena na pola koplja”.

Komentiraj!

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu od spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.