NAJBOLJI KLUB NA SVIJETU JE LIVERPOOL!!!

Današnjom finalnom pobjedom u Dohi nad Flamengom od 1:0 nakon produžetaka Liverpool se okitio titulom svjetskog klupskog prvaka.

Kraj godine rezerviran je za svjetsko klupsko prvenstvo na kojem se natječu osvajači titula svog kontinenta. Europski predstavnik je ove godine naravno Liverpool koji je osvojio prošlogodišnju Ligu prvaka. Klubovi iz Europe većinom su favoriti ovog natjecanja pa tako i ove godine. Liverpool je to dokazao te osvojio turnir, u finalu je igrao s Brazilskim Flamengom, bio bolji protivnik stvarao ozbiljne prilike no nakon 90′ minuta bilo je početnih 0:0. Ipak početkom produžetaka točnije 99′ minuti okrunili su dominaciju, Firmino se sjajno snalazi u šesnaestercu te zabija za 1:0 Liverpoola što je ostao i konačni rezultat. Imali su Brazilci svojih prilika i pokazali su se kao ozbiljan klub ali ipak ovaj trofej zasluženo ide u ruke Kloppovih momaka. Podsjetimo prije 3 dana Liverpool je u polufinalu golovima Keite i Firmina sa 2:1 pobijedio Meksički Monterrey.