Niko Kovač ima naslov u rukama!

Najveći rival Bayerna poražen je od petnaeste momčadi prvenstva.

Dortmundska Borussija neočekivano je u subotu poražena na svom stadionu. Žuto-crne je Schalke pobijedio s 2:4, pa je sada Niki Kovaču otvoren put do naslov prvaka Njemačke.

Početkom utakmice se činilo da će drugoplasirana momčad Bundeslige lako do novih bodova. Borussia je povela pogotkom Marija Götzea u 14. minuti, no već četiri minute kasnije su počele nevolje po domaćina. Daniel Caligiuri je izjednačio na 1:1 iz najstrože kazne u 18., a deset minuta kasnije je Salif Sane odlično skočio nakon ubačaja iz kornera i donio preokret.

Nade Borussije su otišle u nepovrat u samo nekoliko minuta nastavka.

Najprije je u 60. minuti isključen Marco Reus zbog gruboga prekršaja s leđa, a zatim je Caligiuri dvije minute kasnije postavio na 1:3 iz prekrasno izvedenog slobodnog udarca. Uslijedio je još jedan crveni karton za domaćina, ali untoč isključenju Wolfa i dva igrača manje, Borussia je preko Witsela smanjila na 2:3 u 85. minuti.

Za Schalke je već u sljedećem napadu uzvratio Breel Embolo, pa su petnaestoplasirani gosti prema Gelsenkirchenu otišli sa sva tri boda u džepu.

Bayern je tako zadržao bod prednosti uoči sutrašnjeg gostovanja kod Nünrberga, pa ako tamo upiše očekivanu pobjedu, bavarski će klub odmaknuti na četiri boda tri utakmice prije kraja.

Kovača nakon Nürnberga Hannover kod kuće, gostovanje kod Leipziga i zaključna utakmica protiv Eintrachta ispred svojih navijača, prenosi Večernji.hr.