Udruga poslodavaca FBiH u srijedu je izabrala novo vodstvo.
Na današnjoj sjednici Upravnog odbora Udruge poslodavaca u Federaciji Bosne i Hercegovine u Sarajevu za novog predsjednika Udruge izabran je Nihad Imširović, javlja Fena.
Imširović je obavljao rukovodeće funkcije u nekim od najvećih kompanija u BiH, uključujući Konzum, Klas, Zvijezdu, Sarajevsku pivaru i druge.
Istaknuo je da će u fokusu njegovog mandata biti nastavak i intenziviranje ključnih reformskih procesa, a prioriteti uključuju smanjenje fiskalnih i parafiskalnih opterećenja, liberalizaciju tržišta rada, te reformu zdravstvenog osiguranja s ciljem rasterećenja gospodarstva.
Nihad Imširović novi predsjednik Udruženja poslodavaca u FBiH
Imširović je naglasio da moraju raditi na stvaranju stabilnijeg poslovnog ambijenta, smanjenju sive ekonomije, većem stupnju zaštite domaćeg tržišta, jačanju konkurentnosti domaćeg gospodarstva u cilju smanjenja prevelike ovisnosti o uvozu, te privlačenju domaćih i stranih investicija.
Udruga je u prošlosti radila veoma vidljiv posao na jačanju poslovnog ambijenta, predstavilo se kao reprezentativan partner u komunikaciji s vlastima i sindikatima na svim razinama u BiH, posebno na razini FBiH i moj je zadatak da to partnerstvo jačam i učinim još efektivnijim, rekao je Imširović, prenosi Fena.
Na sjednici su za potpredsjednike Udruge izabrani Mujo Hasić iz Gračanice, vlasnik kompanije Variplast, i Bariša Šušnjar iz kompanije Binvest d.o.o. Posušje.