POLETNI AJAX I DALJE GAZI!!!

U prvoj utakmici prvog polufinala Lige prvaka Ajax je na gostujućem terenu protiv Tottenhama golom van de Beeka stekao prednost od 1:0.

Nakon što im protiv Reala i Juventusa nitko nije davao velike izglede za proći dalje, protiv Tottenhama su igrači Ajaxa već stekli povjerenje i simpatije nogometne javnosti. Ipak ovo večeras nitko nije očekivao, to da će u gostima imati kontrolu cijelog susreta i da će poraz od 1:0 Tottenhamu biti dobar rezultat s obzirom na to da je Ajax nakon gola u 15′ minuti propustio još neke prilike od kojih je najveća ona Neresa koji je pogodio stativu u 78′ minuti.
Domaćini nisu odigrali na potrebnoj razini ali rezultat ostaje otvoren i sigurno nas očekuje odličan uzvrat kada će ova mlada momčad Ajaxa pred svojim navijačima tražiti potvrdu još jednog velikog pothvata, prolazak u veliko finale Lige prvaka. Zanimljiva je činjenica da je Nizozemski klub svoj put počeo u 2. pretkolu ovog natjecanja.