Posušanke osvojile drugu ligu i ispisale novu stranicu posuškog sporta

Nogometašice ženskog nogometnog kluba Inter Posušje odigrale su 3:3 protiv ŽNK Brotnjo iz Čitluka u derbi susretu 6. kola Druge ženske lige Federacije BiH koji je izravno odlučivao o jesenskom prvaku.
Bio je ovo sudar dviju vodećih momčadi lige koje su u posljednje kolo ušle s istom bodovnom zalihom, s tim što je Inter imao bolju gol razliku i za naslov nije smio izgubiti.

Najbolja nogometašica i strijelac lige Matea Galić je Inter dovela u vodstvo u 24. minuti. Četiri minute kasnije šok za gostujuću ekipu. U izglednoj šansi vratarka posuške ekipe Prljević radi prekršaj van kaznenog prostora kao zadnji igrač obrane i dobiva izravni crveni karton.

Domaćin do izjednačenja dolazi u 40. minuti preko Ivane Hrkać, ali samo tri minute kasnije Inter s igračicom manje postiže svoj drugi gol za 1:2. Strijelac je bila Petra Marić kojoj je to bio peti gol sezone.

U drugom dijelu domaće nogometašice su pokušavale nametnuti svoju igru, dok je Inter prijetio iz kontri. Ipak,treći gol “crno-žute” postižu iz prekida.

Sviran je slobodan udarac na nekih 30-tak metara za Inter kojeg izvodi Galić i uz slabu reakciju Barbarić lopta od stative završava u mreži za veliku prednost gostiju od 1:3. Galić je ovo bio šesti gol sezone u prvenstvu.

Nakon toga je Inter malo stao, što koristi domaćin te preko Vesne Mandžo u 74. i Hume Čolaković u 79. minuti poravnava rezultat te odvodi utakmicu u neizvjesnost.

Unatoč izglednim prilikama u kontrama i jednih i drugih u posljednjoj minuti, rezultat se nije mijenjao te su nogometašice Intera, kao debitantkinje u ligi, budući da klub postoji tek 15 mjeseci, potpuno zasluženo postale senzacionalne jesenske prvakinje.