Rijeka suspendirala dječaka jer je na Rujevici proslavio Hajdukov gol, obitelji se prijeti

Nakon što je Hajduk dramatično slavio na Rujevici u zadnjim sekundama protiv Rijeke rezultatom 3:2 i pokraj svih nesportskih događaja, jedan drugi trenutak zaokupio je mnogima pažnju.

Naime, jedan je dječak, sakupljač lopti, slavio pobjednički pogodak Jana Mlakara, a to se nije svidjelo domaćinima. Mališan je član Rijekinog omladinskog pogona, što je inače slučaj na svim utakmicama.

Domaćini daju tako svojim mladim generacijama da okuse dio velikih seniorskih susreta. No, proslava gola protivničke momčadi nije dobro sjela određenim krugovima.

Kako doznaje Dalmatinski portal, djetetu u Rijeci zbog toga rade probleme, klub ga je suspendirao na deset dana, a obitelj proživljava brojne neugodnosti i prijetnje. Dodajmo i kako je dječak tek 2010. godište.

Podsjetimo, dok se diže bura oko nevinog dječačkog veselja, pravi šokovi i nevjerice stigli su s tribina. Armada i Torcida su bile na rubu većeg incidenta od paljenja baklji i dovikivanja. Također, nakon utakmice jedan navijač Rijeke utrčao je na travnjak, sjurio se prema nogometašima Hajduka, ali nokautirao ga je šef osiguranja splitske momčadi.

Tenzije i napetost na tribinama, a na travnjaku pravi spektakl preokreta. Hajduk je poveo u 45. minuti pogotkom Marka Livaje, u 54. je izjednačio Josip Drmić, da bi s bijele točke domaćinu vodstvo donio Robert Murić u 79. Djelovalo je u tim trenucima kao da je priča zaključena, ali… Splićanima je dosuđen jedanaesterac pet minuta kasnije i realizirao ga je Livaja, da bi se “debelo” u sudačkoj nadoknadi zbio potpuni preokret, za veliko slavlje, piše Večernji list.