Rukometni reprezentativac BiH zbog dopinga suspendiran na četiri godine

alen ovcina 768x531 1
Rukometni reprezentativac BiH Alen Ovčina je zbog dopinga suspendiran na četiri godine, objavila je Europska rukometna federacija (EHF).

Kako je EHF naveo u službenom priopćenu, Ovčina je pao na doping-testu koji je održan 13. listopada prošle godine nakon utakmice kvalifikacija za Euro u gostima protiv Slovenije.

Rukometaš tuzlanske Slobode je bio pozitivan na zabranjenu supstancu 19-norandrosteron, metabolit anaboličkog steroida, prenosi Klix.

Kazna je Ovčini počela teći od 21. prosinca 2022. godine, što znači da bi se na teren mogao vratiti tek 21. prosinca 2026. godine.

S obzirom da će tada već biti na pragu 38. godine, čini se da bi ovo mogao biti i kraj njegove rukometne karijere. Ovčina ima pravo na žalbu Prizivnom sudu u roku od sedam dana.

Komentiraj!

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu od spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.