Sestre Čutura i 14-godišnja Marić donijele Inter prvu ovosezonsku pobjedu

Nogometašice Posuškog ženskog nogometnog kluba Inter bile su uspješne u 2. kolu Prve lige Federacije BiH. Na domaćem terenu, pred oko 50-tak gledatelja, slavile su protiv ženskog nogometnog kluba Sloboda iz Tuzle rezultatom 6:3.

Domaće nogometašice su od prve minute krenule napadački. Već na otvaranju utakmice Inter je u vodstvo dovela najbolja igračica susreta Anica Čutura u 2. minuti. U 18. minuti već je bilo 2:0, a loptu u vlastitu mrežu skrenula je Adna Mujkić. U sljedećih pet minuta još dva gola domaćina. Prvo pogađa Iva Čutura u 20., zatim Anica ponovno u 23. minuti. Gošće do prvog gola dolaze u 28. minuti a strijelkinja je Fatima Kastrati. Do kraja prvog dijela bilo je još nekoliko prilika za domaću ekipu ali su od njih iskoristili još samo jednu. U zadnjoj minuti prvog djela do drugog gola dolazi Iva Čutura za velikih 5:1 na odmoru.

U drugom djelu utakmice bilo je prilika s obje strane. Domaći trener Tomislav Kovač iskoristio je priliku za svih sedam izmjena a rezultat se nije bitno mijenjao. Svoj prvijenac za senorsku ekipu Inter postigla je mlada četrnaestogodišnja Marija Marić, dok su za goste domaću mrežu “parale” još jednom Kastrati i Merisa Butković za ublažavanje poraza.

Inter je tako došao do prve ovosezonske pobjede i tri boda i mogli bi zaista predstavljati jedno od prijatnijih iznenađenja ove sezone u Prvoj ligi FBiH, a visoka pobjeda protiv Slobode svakako je odlična uvertira za derbi sa Liberom u Goraždu.

Rezultati 2. kola

FK SLOBODA – ŽNK LIBERO 0:4NK INTER – ŽNK SLOBODA 6:3FK SARAJEVO – ŽF/NK SANA 2014 4:2ŽNK ŽELJEZNIČAR 2011 – ŠF RESPEKT 7:0ŽNK ČELIK – ŽNK BROTNJO 4:3