Sve je spremno za spektakl Barcelone i Real Madrida

Nogometaši Barcelone i Real Madrida susret će se danas od 20 sati na  Camp Nou 243. put u velikom El Clasicu.

S jedne strane Luka Modrić, a druge Ivan Rakitić. Prema pisanju španjolskih medija obojica će krenuti od prve minute.

Na ljestvici španjolske Primere potpuno su izjednačeni nakon 16. kola, oba kluba imaju po 35 bodova, Barcelona je trenutačno vodeća zbog bolje gol razlike.

Katalonski klub upisao je ove sezone u prvenstvu 11 pobjeda, dva remija i tri poraza, dok je Real na 10 pobjeda, pet remija i jednom porazu.

– El Clasico dočekujemo bodovno izjednačeni, no tako ionako u ovakvim utakmicama bodovna razlika nije niti važna, rekao je trener Barcelone Ernesto Valverde na posljednjoj konferenciji za medije uoči derbija u srijedu.

S druge strane, Zinedine Zidane je rekao kako je ovo jedna od onih utakmica za koju se živi.

–  U tim utakmicama uvijek moraš pokazati svoje najbolje izdanje, i to tijekom svih 90 minuta. Ne mislim da će ulogu igrati to što je utakmica u Barceloni, rekao je u najavi trener Real Madrida.

U svim utakmicama Reala i Barcelone, Katalonci imaju jednu pobjedu više, 96 prema 95, dok je 51 put njihov dvoboj završio neriješenim ishodom.

Inače, ova utakmica se trebala igrati 26. listopada, ali La Liga je odgodila susret zbog sigurnosnih razloga jer su Kataloniju zahvatili prosvjedi. Osiguranje će biti na visokoj razini te se ne očekuju problemi koji bi mogli utjecati na odigravanje utakmice.

U njihovom posljednjem međusobnom susretu, u ožujku ove godine, na Santiago Bernabeu Barcelona je svladala Real Madrid 1:0 pogotkom Rakitića u 26. minuti.