U drami na otvaranju Svjetskog rukometnog prvenstva, Japanci uzeli bod Hrvatskoj

Hrvatska rukometna reprezentacija remizirala je u prvom kolu skupine C na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu protiv reprezentacije Japana uz rezultat 29:29.

Japanci su uvelike iznenadili izabranike Line Červara, te su vodili praktično cijelu utakmicu, a da stvar bude još gora, njihova prednost je znala rasti i na šest golova razlike.

Iako je u prvom poluvremenu izgledalo kao neka standardna boljka hrvatskih rukometaša protiv objektivno lošijih momčadi, gdje Kauboji prilično opušteno znaju ući u utakmicu, pa se do kraja izvuku, što je vrijeme odmicalo to je sve više izgledalo da to ovaj put neće biti nimalo lako.

Ipak, pred kraj poluvremena Hrvatska je smanjila prednost Japanaca na samo tri razlike 17:14, a s tim rezultatom se otišlo i na predah.

U drugom poluvremenu Japanci su uglavnom održavali prednost oko 2 do 3 razlike, a kad je god Hrvatska imala priliku preokrenuti uvijek se dogodila neka tehnička greška.

Ipak u dramatičnoj završnici, Japanci su imali gol prednosti, a Hrvatska je imala 20 sekundi napada za izjednačenje. Dosuđen je sedmerac, a siguran realizator bio je Ivan Čupić za 29:29.

Hrvatska, s obzirom što se sve događalo u ovoj utakmici, može biti zadovoljna s osvojenim bodom, iako je unaprijed upisala pobjedu, ali s boljim igrama u idućim utakmicama ovaj kiks se može ispraviti.