U generalnoj probi za prvenstvo Posušje bolje od Zrinjskog 68:66

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak nove sezone košarkaši Posušja pobijedili su Zrinjski u svojoj dvorani, pred dobro ispunjenim tribinama, 68:66.

Mate Mandić, Marko Ramljak, Ivica Širića, Alan Wiggins i Dontay Caruthers bila je petorka koju je na parket poslao trener Posušja Domagoj Kujundžić i koja je prvu četvrtinu uspjela privesti kraju s pozitivnih 21:19, iako su u jednom trenutku gubili sa sedam koševa razlike. Ramljak i Širić svojim koševima pred kraj četvrtine domaćinu su donijeli prednost od dva koša nakon prvih deset minuta. U drugoj četvrtini zaigrala je cijela petorka iz Posušja, a uz Ramljaka i Širića u njoj su još bili i Ante Begić, Domin Jukić te Ante Leko, koji su svoju dionicu igre držali u egalu s gostima i na odmor otišli s 37:34.

Utakmica se u sličnom ritmu nastavila i u trećoj četvrtini u kojoj su gosti pred sami kraj imali pet koševa prednosti (47:52), ali do kraja četvrtine vraćaju se na mali zaostatak od 50:52.

Na otvaranju posljednje dionice domaća momčad stiže prednost gostiju, drži egal do pred sami kraj utakmice i u vodstvo dolaze dvije minute i 22 sekunde prije kraja utakmice kada Mandić pogađa tricu za 68:66. Iako je do kraja utakmice bilo više od dvije minute rezultat se nije mijenjao pa je domaći trener Domagoj Kujundžić imao više razloga za zadovoljstvo, dok je gostujućem treneru ostala utjeha kako je njegova momčad slobodna u prvom kolu pa ima tjedan dana više za uigravanje.

”Ovo nam je druga utakmica s Posušjem. Bila je ovo prava generalna proba pred početak prvenstva. Bilo je dosta grešaka s obje strane, ali bila je i prava borbena utakmica. Momčad Posušja je dobar spoj mladosti i iskustva i mislim da svima, posebno na domaćem terenu, mogu biti dobar rival”, kazao nam je trener Zrinjskog Zoran Glomazić.

”Osjetio se grč na početku utakmice. Nismo dobro otvorili, došlo je malo više publike. Drugačiji su uvjeti nego do sada kad smo igrali pred praznom dvoranom. Zrinjski je energetski dobra momčad, imaju visinu, ne odgovaraju nam, puno preuzimaju, igraju obrane koje nama ne odgovaraju, dosadašnji protivnici Mladost i Leotar više nam odgovaraju, ali moramo se privikavati i moramo bolje rješavati situacije gdje imamo prednost visoki-niski i obrnuto. U tim situacijama nismo dobro reagirali”, kazao nam je Domagoj Kujundžić, trener Posušja pred čijom momčadi je u subotu ispit prvog kola u prvoj ligi BiH kada u posušku dvoranu dolazi Bosna Royal iz Sarajeva.

Najučinkovitiji u ovoj generalnoj probi u redovima Posušja bio je Marko Ramljak sa 17 koševa, a tome je dodao pet skokova i tri asistencije. Dontay Caruthers postigao je 12 koševa uz dvije asistencije, a drugi Amerikanac u redovima Posušja Alan Wiggins upisao je 11 koševa 5 skokova i dvije asistencije, dvoznamenkasti je kod ‘Žutih’ još bio Mate Mandić s 10 koševa, kojima je pridodao 3 asistencije i dva skoka, a Ivica Širić zabio je devet koševa.