Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je, na telefonskoj sjednici održanoj na inicijativu premijera Nermina Nikšića, donijela odluku da se 13. listopada 2025. godine proglasi Danom žalosti u Federaciji BiH povodom smrti velikana bosanskohercegovačke narodne glazbe Halida Bešlića.
Kako je navedeno u obrazloženju, odluka je donesena na inicijativu velikog broja građana i građanki koji su izrazili želju da se dan komemoracije i dženaze ovog iznimnog umjetnika obilježi kao Dan žalosti.
„Ovom odlukom Vlada Federacije BiH odaje počast Halidu Bešliću, koji je preminuo 7. listopada 2025. godine, a čije su pjesme ostavile dubok trag na glazbenoj sceni i postale dio naše zajedničke kulturne baštine“, priopćeno je iz Vlade FBiH.
Istaknuto je kako je riječ o velikom gubitku za cijelu Federaciju BiH, ali i za sve ljubitelje Bešlićeve glazbe u regiji i šire. Halid Bešlić je, osim iznimnog glazbenog opusa, ostavio i snažan društveni trag. Njegova humanost, skromnost i dostojanstvo ostat će trajni dio kulturne i moralne baštine Bosne i Hercegovine.
Dan žalosti bit će obilježen spuštanjem zastava Bosne i Hercegovine na pola koplja na zgradama Vlade FBiH i svih institucija Federacije BiH. Toga dana neće se održavati programi kulturno-zabavnog karaktera na javnim mjestima, dok su medijske kuće obvezne svoje programske sadržaje prilagoditi obilježavanju Dana žalosti.

Bog nije Hrvat
Isus nije Hrvat kao ni njegova majka. Je li Bog bijel, crn,crven ili žut i kojeg je spola to samo mi majušni raspravljati možemo. Vjera nema veze sa teritorijom ili nacijom. Turci harač raji, poturčenima posjedi.Divu Grabovčevu aga osvetio a narod piva i šjor Thompson isto i ne zna, pa ako je i legenda, mit, neka se zna a ne pola priče. Snjeguljica legla u krevet a patuljci iz rudnika otišli kući haj, hoj, haj, hoj.
Nepismeniji smo danas nego prije 30 godina. Pa pitajte srednjoškolce neka vam kažu o ovome ili neka nabroje dvije opere Ive Tijardovića a friški su, tribali bi bit i u znanju.
Danas isto raji harač, poturčenima brda i doline, lova,nekretnine.Isto bilo od Turaka, Austrougara.. do danas, Afrika je li jadna i bijedna, je ako gledamo tko je crpi stoljećima. Palestina tko je gazi desetljećima, ovi “izabrani”
A je li ima nešto na TV-u osim grozne Rusije, još goreg Hamasa, šta je sa onim iz Sj. Koreje što nam je lani triba lansirat nuklearku,
ima li svinjske kuge u pograničnom selu?? Od čijeg si krda? možda da tako jedni druge pitamo.A za titoslaviju, ustaše, partizane, četnike iskreno ne veže me ama baš ništa. Ali kako sam ja napisala o Turcima i Austrougarima ako se nekome da neka napiše nešto o Grcima, Cosa Nostri ili neku legendu o Indijancima😊
A Halidu, čovjeku, pokoj vječni.
Nemoj preskakati terapiju. Vidiš odmah problemi