VIDEO NOGOMETNA NOSTALGIJA Posušje na Mokrom Docu protiv Sarajeva od 0:3 do 3:3!

Nastavljamo sa osvrtom na neke od najzanimljivijih susreta odigranih u Premijer ligi i Kupu BiH.

Početkom i sredinom 2000-tih godina Posušje je imalo kvalitetan sastav koji je parirao najboljim ekipama u Bosni i Hercegovini.

U osmini finala Kupa BiH 2006. godine tada vodeće Sarajevo je gostovalo na Mokrom Docu i vodilo 3:0 na poluvremenu, no u nastavku je domaćin postigao tri gola i stigao do izjednačenja.

Samir Duro je doveo u vodstvo Sarajevo u 11. minuti postigavši jedan od najljepših pogodaka u sezoni. Isti igrač povisio je na 2:0 iz jedanaesterca u 26. , a zatim u 38. minuti iskoristio grešku obrane Posušja i treći put se upisao u listu strijelaca.

Na otvaranju nastavka Danijel Stojanović u 47. minuti smanjuje zaostatak domaćina, a Mladen Vranjković u 83. minuti postiže pogodak za 2:3. Posušje do poravnanja dolazi u 93. minuti utakmice kada je Milošević glavom matirao Alaima.

Posušje: Schreng, Rogulj, Milanović, Milošević, V. Hrkać, Tabi, Barišić, Šuto, Ivanković, Mešić, Stojanović. Klupa: Bandović, Vranjković, Serdarušić, Zelenika, Šiljak, A. Hrkać, Bakula. Trener: Dragan Jović

Sarajevo: Alaim, Hadžić, Muharemović, Zukić, Trivunović, Ihtijarević, Maksumić, Džakmić, Duro, Obuća, Repuh. Klupa: Fejzić, Bućan, Pliska, Mašić, Škoro, Turković. Trener: Husref Musemić.

U uzvratnom susretu odigranom na Koševu ekipa Sarajeva je slavila s 3:0 i plasirala se u četvrtfinale Kupa.

Zanimljivo kako za aktualnu momčad Posušja i danas nastupa jedan igrač koji je igrao 2006. godine. Riječ o Anti Serdarušiću koji se u klub vratio u ovom prijelaznom roku.

U priloženom videu možete vidjeti snimku susreta Posušje – Sarajevu 3:3 emitiranu na programu HTV Mostar.