[VIDEO] VELIKA POBJEDA DINAMA Modri na prepunom Maksimiru srušili Norvežane i na korak su od skupina Lige prvaka

Dinamo je na prepunom Maksimiru, uz ogromnu podršku svojih navijača, slavio s 2:0

Nogometaši Dinama napravili su ogroman korak premaplasmanu u grupnu fazu Lige prvaka. Prvak Hrvatske je na Maksimiru s 2:0 slavio u 1. utakmici play-offa protiv Rosenborga.

Odlično je počeo susret za Modre jer su već u 7. minuti izborili jedanaesterac. Oršić je pucao, vratar Norvežana brani, a u gužvi Lundemo ruši Petkovića. Sudac Orsato bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku, a Bruno Petković preuzima odgovornost i pogađa za 1:0.

Bio je bolji Dinamo i nakon vodstva, a tu bolju igru su krunisali u 27. minuti. Nakon greške gostujuće obrane Oršić se sjurio prema golu i kroz noge provukao loptu vrataru za velikih 2:0.

Mogao je DInamo dobiti još jedan jedanaesterac u 40. minuti kada je nakon Oršićevog udarca gostujući stoper igrao rukom, ali ni Orsato ni VAR se nisu oglasili.

U drugom poluvremenu bilo je prilika s obje strane, čak i po jedna greda i za Rosenborg i za DInamo, ali se ruzltat nije mijenjao te Modri s velikih 2:0 idu u Norvešku na uzvrat.

Velika je ovo prilika za momčad Nenada Bjelice da se plasira u skupine Lige prvaka gdje će biti u trećem jakosnom šeširu.