ZAVRŠILA ENGLESKA LIGA: MAN.CITY PRVAK!!!

Danas je odigrano zadnje kolo po mnogima najjače, najbolje, najzanimljivije a ove sezone i najneizvjesnije lige na svijetu.

Mrtva trka za prvaka Engleske na kraju je pripala Man.Cityju, za to mu je trebalo čak 98 osvojenih bodova jer je drugoplasirani Liverpool završio na 97. Cijele sezone ta dva kluba su se borila te izmjenjivala na vrhu, sve do danas se nije znalo tko će uzeti titulu. Danas su oba tima kao i mnogo puta do sada osvojila 3 boda. Liverpool je s 2 gola Manea pobijedio Wolves dok je City minimalnu prednost sačuvao pobjedom nad Brightonom 4:1, unatoč tome što je domaćin vodio 1:0 za gostujući Man.City ovo je ipak bio rutinski zadatak. City je uz ligu uzeo i titulu u EFL Cupu a sljedeći tjedan u finalu Fa Cupa protiv Watforda imat će priliku skupiti naslove sva 3 Engleska natjecanja u jednoj sezoni dok će Liverpool priliku za naslov tražiti u najjačem natjecanju, dakle 1.6. finale Lige prvaka igraju s Tottenhamom.

Mnogo iza njih se odvijala borba za Ligu prvaka a mjesta koja vode u nju zauzeli su Chelsea sa 72 (3.mjesto) i već spomenuti finalist LP Tottenham (71 bod, 4.mjesto). Kratak samo 1 bod ostao je Arsenal, sa 70 bodova zauzeo je 5.mjesto, no nije još izgubio sve šanse za Ligu prvaka. Još šansu ima osvojiti Europsku ligu gdje finale igra također protiv sunarodnjaka Chelsea. Ako to napravi Arsenal onda će 5 ekipa iz lige igrati LP.

Iz lige su ispali Cardiff, Fulham i Huddersfield.

Zanimljiva činjenica je ta da su u Europskim natjecanjima (LP i EL) sva 4 finalista iz Engleske lige, no smjestili su se između 2 i 5 pozicije a sve domaće titule pokupio je peti klub. Tako da od velike šestorke svi imaju uspješnu i zadovoljavajuću sezonu osim Man.Utd-a koji je u prvenstvu završio na 6.mjestu a sva ostala natjecanja ispao prije završnica. Sliku cijele sezone prati i današnja utakmica zadnjeg kola kada su kod kuće izgubili od Cardiffa (koji je već ispao iz lige) sa 2:0.

Jednako zanimljiva kao borba za vrh ljestvice bila je i ona za najboljeg strijelca. Završilo je tako da su na prvom mjestu Liverpoolov dvojac Salah i Mane te Arsenalov Aubameyang s 22 postignuta pogotka a iza njih s 21 je Cityjev Aguero.