Zrinjski u golijadi bolji od Željezničara, Borac novi prvak BiH

Odličan susret u okviru 31. kola Premijer lige u Mostaru odigrali su HŠK Zrinjski i sarajevski FK Željezničar. Nakon jako efikasnog susreta slavio je Zrinjski s 4:2.

O stanju na travnjaku odlično govori i podatak da je Zrinjski već u 9. minuti imao dva gola prednosti a golovi Bašića i Tičinovića plod su sjajne igre i velikog pritiska Plemića od samog početka utakmice. I nakon dva gola nastavio je Zrinjski sa sjajnim šansama koje su se redale pred golom Želje. Promašivali su redom Bašić, Tičinović, Jakovljević i Bilbija no nisu Plemići naplatili tu dominaciju. Dapače, samo su u 44. minuti gostujući igrači kaznili sve promašaje Zrinjskog kada je Ikić zabio za 2:1.

U nastavku utakmice novi šok za Mostarce. Na jednu odbijenu loptu natrčao je Bekrić koji je posprema iza Varvodića za šokantno poravnanje pod Bijelim Brijegom. Ipak, ni taj rezultat nije potrajao dugo. U 60. minuti golman Želje ruši Bilbiju koji sam izvodi kazneni udarac i Zrinjski ponovno vodi. Samo šest minuta kasnije Zrinjski opet ima dva gola prednosti. Ogromnu grešku obrane gostiju koristi neumoljivi Bilbija koji postiže novi pogodak za 4:2 za Zrinjski.

U Zrinjskom su osluškivali stanje na stadionima u Vrapčićima gdje je Velež dočekao Slobodu te Širokom gdje je NK Široki dočekao Mladost no dobrih vijesti otuda za šesterostruke prvake BiH nije bilo. Velež je savladao Slobodu a Široki tim iz Doboja kraj Kaknja te će u zadnjem kolu Zrinjski tražiti pobjedu u Banovićima nad Tuzla Cityjem dok će osluškivati rezultat iz Bijeljine gdje će Radnik koji je porazom na Koševu ispao iz lige dočekati NK Široki.

Inače, utakmicu protiv Željezničara Zrinjski je završio rutinski no za odlazak u Europu morati će se poklopiti puno toga povoljnog za Plemiće koji bi nakon uzastopnih osam godina vrlo lako mogli ostati bez europskog iskoraka.

Pobjedom u Banja Luci nad ekipom Tuzla Cityja Borac je i službeno postao novi prvak BiH.