“ŽUTI” PREGAZILI BROTNJO I IZBORILI VELIKO FINALE!

Košarkaši Posušja plasirali su se u finale košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne. Bila je to borbena utakmica u kojoj su domaćini ušli s dosta grča, ali rotacijom i uputama s klupe i tribina grč je razbijen i “žuti” su počeli igrati svoju igru. Tribine su disale zajedno sa parketom, a pljesak s tribina bio toliko gromoglasan da je dizao i igrače s klupe. Prva četvrtina pripala je momčadi Mirka Lugonje (24:19). Druga četvrtina utakmice bila je dosta bolja za “Žute”. Odlična obrana i brz protok lopte donijeli su povratak u utakmicu i nadu za uzavrle Posuške tribine. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom (37:37). Nastavak susreta i huk s tribina bili su bez greške. “Uraganski” napad i buđenje Ante Ramljaka i Ante Leke donijeli su veliku prednost “Plantakovoj družini”. Na kraju treće četvrtine rezultat na semaforu je glasio (52:41). Posljednja dionica donijela je ono što momčad zadarskog stručnjaka i krasi, timska igra i “bedem” kad Brotnjo napad rezultiralo je velikom pobjedom. Na kraju je završilo velikih devetnaest poena razlike za “žute” (70:51). Drugu godinu za redom KK Posušje ulazi u veliko finale i još imaju veliku prednost, a to je prednost domaćeg terena u finalnoj seriji. Nakon godina i godina čekanja, KK Posušje ponovno može izboriti elitni razred BIH košarke. Grade budi se i pozdravi svoje šampione, a večeras nećemo prozivati političku elitu i ostale subjekte o kojima rad ovog kluba ovisi. Oni su večeras nebitni, bitni su igrači, stručni stožer i navijači koji su još jednom pokazali da ovaj grad zaslužuje košarku i da je ovom gradu potrebna velika košarkaška scena. KOŠARKAŠKA ELITO ETO NAS! Posušje su do velike pobjede vodili Ante Ramljak(16pts), Ante Leko (16pts) te Dominik Jukić(14pts). Napomenimo da će KK Posušje u velikom finalu igrati s HKK Čapljina. “Laste” su na svom parketu pregazile KK Grude sa dvanaest poena razlike, na kraju je bilo (74:62).

Ovim putem čestitamo Zadarskom “kompozitoru” i njegovom “orkestru” na fenomenalnoj predstavi danas!