BRAVO DINAMO!!! PETKOVIĆ OPET JUNAK!

U osmini finala Europske lige Dinamo je pred sjajnom atmosferom Maksimirske publike skinuo još jedan ogromni skalp. Pobijedili su Benficu sa 1:0 a gol je postigao Petković iz jedanaesterca.

Benfica je stvorila prvu priliku u početku susreta kada je Livaković vrhunski obranio 1 na 1, no bilo je to sve od ozbiljnih situacija za Portugalce do kraja susreta. Dok su s druge strane dobro prošli s ovih 1:0 jer Modri su osim tog pogotka iz penala u 38 minuti dominirali ostatkom meča te imali još nekoliko izglednih prilika za veći rezultat. One najizglednije promašili su Gojak pred kraj prvog poluvremena te Gavranović i Šitum u završnici susreta.

S ovakvom igrom i prednosti od 1:0 Dinamo putuje u Lisabon s mnogo većim izgledom od očekivanog za četvrtfinala. Zvuči nevjerojatno da Zagrebački klub postiže ovakav uspjeh ove sezone kao i to da će u sezoni 2020/21 Hrvatska imati čak 5 predstavnika odnosno pola HNL-a u europskim natjecanjima.

Piše: Tomislav Lončar