MAN.UTD KREIRAO ČUDO U PARIZU!!! PORTO KROZ PRODUŽETKE PREKO ROME

Veliko iznenađenje priredili su Solskjaerovi igrači nadoknadivši domaći poraz od 2:0, bez pola momčadi pobijedili su PSG s 3:1 te prošli u četvrtfinale. Porto i Roma ponovno su igrali 2:1, oba puta domaćin je slavio tako da je četvrtfinale Porto dohvatio tek u produžetku golom iz penala za konačnih 3:1.

Nakon jučerašnje i ova večer Lige prvaka pokazala nam je zašto je nogomet najplaćeniji, najpraćeniji, najuzbudljiviji i najljepši sport. S pravom ga zovemo najvažnijom sporednom stvari u životu!

Može se reći da je PSG i poklonio prolaz protivniku. Već u 2′ minuti Kehrer predaje pogrešnu loptu za situaciju 1 na 1 što Lukaku koristi za brzi gol nade. Vraća Bernat to odmah u 12′ sve na početak, 1:1 i uvjerljiv posjed domaćih činio se kao kraj za Man.Utd no slijedi novi poklon. Ovaj put Buffonu ispada jedna lagana lopta a strijelac je opet Lukaku. Imao je PSG prolaz do 94′ kada još jedna greška i igranje rukom daje gostima priliku da iz penala postave za njih dovoljnih 3:1, što je Rashford i napravio. Još jedno čudo nakon onog Ajaxovog napravio je Man.Utd, a “kralj” Real i “bogataš” PSG su izbačeni u osmini finala LP.

U drugoj utakmici također je bilo jako napeto, nakon 2:1 za Romu u prvom susretu sada je isti rezultat bio u korist Porta. Ušlo se u produžetke i kada se činilo da će se sve odlučiti serijom penala dogodio se raniji penal u 117′ minuti za Porto. Realizirao ga je Telles i odveo svoj klub dalje.

Poznata je polovica od najboljih 8 Lige prvaka za 2019-u, a nakon ovoga s nestrpljenjem iščekujemo sljedeći tjedan. Susreti koji će se igrati obećavaju nastavak istinskog uživanja u nogometu.

Piše: Tomislav Lončar